نمایش جزییات خبر
با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰

نخستین هنرستان هنرهای زیبا در مازندران افتتاح شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تاسیس نخستین هنرستان هنرهای زیبا در ساری خبر داد.
نخستین هنرستان هنرهای زیبا در مازندران افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران؛ زارع با اشاره به برنامه‌های توسعه آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ و هنر، تصریح کرد: یکی از مواردی که در قانون پیش‌بینی‌شده تأسیس هنرستان‌های وابسته است چراکه برخی از رشته‌ها فقط در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی قرار دارد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: متولی اصلی رشته‌های هنری در حوزه‌های نقاشی، گرافیک، موسیقی، سینما و تئاتر، وزارت فرهنگ و ارشاد است، بنابراین هنرستان مربوط به این رشته‌ها باید با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد تأسیس شود، که در این راستا طی انجام رایزنی های لازم با استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان، خلاء وجود یک هنرستان در استان احساس و تصمیم بر تاسیس آن گرفته شد.
 
زارع اظهار کرد: هنرستان هنرهای زیبا دولتی بوده و هنرآموزان عزیز بدون پرداخت هیچگونه وجهی می توانند از خدمات آموزشی آن بهره مند شوند و نهایتا دیپلم خود را با امضای مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش مازندران دریافت خواهند کرد.
 
وی بیان کرد: مهم‌ترین زیرساخت در حوزه‌های فرهنگی و هنری، آموزش است، همچنین تربیت هنرمند در تراز جمهوری اسلامی برای آینده کشور در مقابله با هجمه‌های دشمنان ضروری است.
 
زارع یادآور شد: وظیفه اصلی این هنرستان، تربیت هنرمندان در تراز انقلاب اسلامی است، نیازهای فرهنگی جامعه امروز ما شامل ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تربیت هنرمند متعهد، تأکید بر فرهنگ ایرانی و اسلامی، شناخت هنرهای ایرانی، شناخت و کشف استعدادهای هنری و آموزش هنرهای مدرن و منطبق با سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در ۲۷ استان کشور فعالیت دارند و بیش از ۶۰۰۰ هنرجوی این مدارس در رشته‌هایی از قبیل هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، سینما، موسیقی و انیمیشن مشغول تحصیل هستند، مازندران نیز جزو معدود استان‌های کشور است که از این فرصت برخوردار نبوده و با تلاش‌های استاندار، این اداره کل و مدیرکل آموزش و پرورش پس از ۴۰ سال به این رویداد ارزشمند پیوست.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: اولویت اصلی ما تأسیس یک مرکز پایه آکادمیک در استان است که استعدادهای هنری در جهت مطلوب تقویت شوند، چرا که هنرستان هنرهای زیبا در سایر نقاط کشور نیز مورد استقبال گسترده خانواده و جوانان قرار گرفته است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: این هنرستان دخترانه در شاخه فنی و حرفه‌ای و رشته‌های موسیقی ایرانی، نمایش و نقاشی هنرجو می‌پذیرد که دارای سرویس رفت و برگشت نیز می‌باشد.
 
شایان ذکر است علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام با شماره ۰۹۱۱۱۵۲۶۳۴۲ سرکار خانم پزشکی رییس این هنرستان هماهنگ نمایند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید