نمایش جزییات خبر
۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶

فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان: حفظ جان از واجبات دینی است

فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در دومین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد محرم استان زنجان گفت: براساس تعالیم دینی حفظ جان از واجبات دینی است.
فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان: حفظ جان از واجبات دینی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز 6 شهریور 1399 در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد محرم استان زنجان ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های اعلام شده توسط ستاد مقابله با کرونا استان، در برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم گفت: در روز یوم العباس مردم می‌توانند به صورت هماهنگ با نصب پرچم عزاداری در سردرب خانه ها ارادت خود به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را اعلام نمایند. 

وی ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی در اطلاع رسانی پرتوکل های بهداشتی ایام عزاداری محرم افزود: با وجود تلاقی هفته دولت و دهه اول ماه محرم اقدامات مناسبت و جامع در خصوص اطلاع رسانی پروتکل‌های بهداشتی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان صورت گرفته است.
کرباسی خاطر نشان کرد: برخی القائات درخصوص برگزاری مراسم عزاداری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد که در صورت ابتلاء و فوت، فرد شهید محسوب می‌گردد که بی اساس می‌باشد چرا که دین اسلام ابتدا به حفظ جان تاکید داشته و حفظ جان از مهمترین واجبات دینی اعلام می‌کند. 
وی اظهار داشت : ما باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی پیروی کنیم که ایشان در رعایت پروتکل‌های بهداشتي پیش قدم هستند و مراسم عزاداری امسال محرم ایشان به صورت تلویزیونی و با حضور 3 نفر برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به اهمیت بهره‌گیری از فرصت‌های فضای مجازی عنوان کرد : یکی از ابزارهای مهم ما برای اطلاع رسانی فضای مجازی است و باید محتوا ها و پروتکل‌های بهداشتی مکرراً در این فضا پخش گردد و تکرار آنها تأثیر بسزایی در پذیرش و انجام پروتکل‌های بهداشتی و کمک در حفظ جان مردم دارد.
کرباسی از حرکت دسته عزاداری حسینه اعظم و زینبیه اعظم زنجان به عنوان حرکت فرهنگی و اصولی یاد کرد وافزود: برای تداوم این حرکت فرهنگی تصمیم بر این شد که آفرین واره عاشورایی در زمینه فیلم و عکس با همکاری این دو هیات بزرگ زنجان برگزار گردد و حرکت فرهنگی این هیئات همچنان ادامه داشته باشد. 
وی تاکید کرد: هرکدام از دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با اطلاع رسانی پروتکل‌ها به جامعه تحت پوشش خود قدم مؤثری در این زمینه بردارند.
لازم به ذکر است فراخوان آفرین واره عاشورایی ازطریق سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در دسترس علاقمندان می باشد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید