نمایش جزییات خبر
۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵

۱۴۶۰ میلیارد ریال صادرات محصولات چاپی غیر کتاب در استان خراسان رضوی

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ۱۴۶۰ میلیارد ریال صادرات محصولات چاپی غیر کتاب در استان خراسان رضوی می باشد.
۱۴۶۰ میلیارد ریال صادرات محصولات چاپی غیر کتاب در استان خراسان رضوی

افشین تحفه گر با بیان این خبر افزود: همسایگی استان با کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکمنستان فرصت مناسبی برای صادرات کالا و تولیدات داخل میباشد و به جهت اینکه کالا و محصولات ایرانی بتواند در بازارهای هدف، قدرت رقابت داشته باشد می بایست به نوع بسته بندی آن برای ارائه کالا توجه شود. محصولات فرهنگی از جمله کالاهای قابل توجه برای مخاطبان غیر ایرانی است که امروزه از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: در راستای رونق و جهش تولید در مرداد ماه گذشته درحوزه محصولات چاپی غیر کتاب  مجوز چاپ و صادرات  ۵ میلیون کیلوگرم فرآورده های چاپی و بسته بندی، مجموعاً به ارزش ریالی بیش از ۱۴۶۰ میلیارد ریال صادرشده است.

تحفه گر افزود: در حوزه نشر کتاب نیز برای ۳۱۹ عنوان کتاب در مردادماه سال جاری در خراسان رضوی مجوز صادر و تعداد ۱۸۷ عنوان کتاب باشمارگان ۴۶۰هزار و ۸۵۰ جلد چاپ و  منتشر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۱۴عنوان کتاب با تیراژ بیش از ۶۱ هزار جلد از گمرک خارج شده و ارزش ریالی صادرات آن مبلغ  ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال بوده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید