نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲

بانک اطلاعات فعالان قرآنی استان قم تهیه می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در راستای ساماندهی و توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان، بانک اطلاعات فعالان قرآنی تهیه می‌شود.
بانک اطلاعات فعالان قرآنی استان قم تهیه می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیّدموسی حسینی کاشانی چهارشنبه شب 5 شهریورماه 99، در یکصدونودودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی قم افزود: بر اساس مصوبه جلسه گذشته شورا، فعالیت‌های قرآنی در این استان به ویژه از سوی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی باید توسعه و گسترش یابد.

وی با اشاره به برخی مصوبات در راستای ساماندهی و توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان قم، از افزایش تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه در رابطه با علوم قرآنی خبر داد و گفت: مسئولان مراکز قرآنی تحت آموزش سواد رسانه‌ای قرار می‌گیرند.

ایشان با بیان اینکه به دنبال تشکیل انجمن خیرین قرآنی در قم هستیم، خاطرنشان کرد: برای اجرای مصوبات قرآنی و تحقق برنامه‌ها و اهداف ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه در استان اختصاص داده‌ایم و از نمایندگان قم در مجلس تقاضا می‌کنیم که اعتبارات این حوزه را افزایش دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح های نوآورانه در برپایی مراسم های عزاداری، گفت: با ایده‌ها و خلاقیت‌های ارائه شده از سوی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی، از ابتدای ماه محرم حال و هوای خاصی در شهر مقدس قم ایجاد شده است.

وی بر ضرورت استمرار طرح‌های ارائه شده تا پایان ماه صفر با توجه به شرایط کرونایی تأکید کرد و گفت: برنامه‌ها و طرح‌هایی که در جلسات متعدد هیأت اندیشه ورز به تصویب می‌رسد، اجرای آنها با جدیت پیگیری می‌شود و باید از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد حمایت قرار بگیرد.

در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم از حجت‌الاسلام فلاح‌پور جهادگر فرهنگی با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها)، استاندار قم و جمعی از مدیران و مسؤولان نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در تالار شهید سیدمرتضی آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید