نمایش جزییات خبر
۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰

ضرورت حمایت دستگاه‌های فرهنگی از تولید فیلم نامه‌های منتخب جشنواره هشت نوشت

عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی هشت نوشت گفت: دستگاه‌های فرهنگی از تولید فیلم‌نامه‌های منتخب این جشنواره حمایت کنند.
ضرورت حمایت دستگاه‌های فرهنگی از تولید فیلم نامه‌های منتخب جشنواره هشت نوشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمدکاظم رضوانی با اشاره به اینکه سومین دوره جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی به میزبانی استان قم در حال برگزاری است، اظهار کرد: نخستین دوره این جشنواره به صورت استانی برگزار شد و در دوره دوم تصمیم گرفته شد با توجه به اقبال گسترده هنرمندان در دیگر نقاط کشور این جشنواره در سطح ملی برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع دفاع مقدس و ترویج این فرهنگ در جامعه عنوان کرد: علی‌رغم اینکه فیلم نقش حائز اهمیتی در فرهنگ هرجامعه دارد اما زیرساخت های ادبیاتی در بخش فیلم‌نامه‌نویسی با موضوع دفاع مقدس کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.

عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره ملی فیلم‌نامه‌نویسی هشت‌نوشت افزود: بنا به پیشنهاد انجمن سینمای استان قم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی «جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت» به عنوان یک طرح مصوب به صورت ملی فراخوان شد که 200 اثر به دبیرخانه این جشنواره از سراسر کشور ارسال شد.

وی با عنوان اینکه میزبان «جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی هشت نوشت» استان قم است، تصریح کرد: سیدامیر طباطبایی، داود جلیلی و فاطمه علیمرادی که از کارشناسان بومی و مجرب سینما در قم هستند به عنوان هیأت انتخاب به بررسی آثار ارسالی پرداختند و 30 اثر برتر را انتخاب کردند.

رضوانی از ارسال آثار منتخب برای داوری خبر داد و گفت: هشت اثر برگزیده تا 10 روز آینده توسط هیأت داوران مشخص و در اختتامیه این جشنواره که به صورت مجازی در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

وی با اشاره به سیاست‌هایی که در این دوره از جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت به آن توجه شده است، بیان کرد: توجه به افزایش تاثیرگذاری و غنای آثار ارسالی از سیاست های این دوره از جشنواره محسوب می شود.

رئیس اداره سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:با توجه به اینکه کار کردن در حوزه دفاع مقدس بسیار حساس است و لازم است کار تخصصی صورت بگیرد، بسترهای لازم باید توسط مسئولین فرهنگی آماده شود تا ظهور و بروز خوبی در خروجی این جشنواره داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه فیلم نامه های ناب و شاخصی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است از دستگاه‌هایی که متولی فرهنگ و فعال در زمینه ترویج فرهنگ دفاع مقدس هستند وارد میدان شوند و با حمایتی که از این جشنواره دارند در تولید این آثار ارزشمند مشارکت داشته باشند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید