نمایش جزییات خبر
۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۶

تمدید تسهیلات کرونا تا 31 شهریور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از تمدید تسهیلات کرونا به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان تا 31 شهریور ماه خبر داد.
تمدید تسهیلات کرونا تا 31 شهریور

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: از آنجا که کسب و کارهای فرهنگی و هنری با شیوع و گسترش ویروس کرونا آسیب بسیار جدی دیده اند و به دلیل اهمیت داشتن این موضوع،  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گرفت خسارات این عزیزان را در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نماید.

وی افزود: با همکاری وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا، در سامانه کار شرایط برای ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر نیز فراهم گردیده است.

وی بیان کرد: کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به «کسب وکارهای بیمه نشده» را تا پایان شهریورماه و کسب و کارهای بیمه شده را تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ تمدید نموده است.

اسحاقی تصریح کرد: متقاضیان مشمول می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا برای تسهیلات کرونا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت‌نام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن اشاره به آسیب های حوزه فرهنگ و هنر در بحث کرونا و تعطیلی کسب و کارهای فرهنگی وهنری از همه مشمولان حوزه فرهنگ و هنر استان برای ثبت‌نام در این سامانه دعوت نمود.

وی در ادامه تأکید کرد: تلاش حداکثری این مجموعه برای استفاده اصناف فرهنگ و هنر  این استان از این تسهیلات الزامی است و معاونت های تخصصی می بایست اطلاع رسانی جامع و کامل به هنرمندان مربوطه را انجام دهند تا هیچ کس از آن محروم نشود.

شایان ذکر است کارشناس واحد اشتغال و کارآفرینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به شماره تماس 0452331443 داخلی213 پاسخگوی سوالات و اشکالات در موارد ثبت نام متقاضیان سامانه "کارا" می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید