نمایش جزییات خبر
۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود در سال 99 برگزار شد

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود با دستور بررسی شرایط فرهنگی و آسیب های فرهنگی ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود در سال 99 برگزار شد

"علی اکبرزاده" دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود در آغاز جلسه ضمن تقدیر از هنرمندان و انجمن های فرهنگی و هنری گفت: از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا در شهرستان، هنرمندان و انجمن‌های فرهنگی و هنری کارهای شایسته ای در بحث فرهنگ سازی شرایط مقابله با ویروس کووید 19 داشتند.

وی با اشاره به این موضوع که انجمن ادبی آفاق و هنرمندان، اولین پویش و کمپین مردمی مقابله با کرونا را در شهرستان راه اندازی و مدیریت نمودند ، گفت: همچنین در امر حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا مشارکت گسترده ای در پویش "مرهمی بر داغ کرونا" توسط هنرمندان صورت گرفت.

اکبرزاده در ادامه با اشاره به آثار فرهنگی کرونا خاطر نشان کرد: کرونا علاوه از اینکه بسیاری از کسب و کارها را تعطیل کرد و باعث ضعیف شدن قدرت اقتصادی مردم شد اما تاتیرات مثبتی هم داشت که می‌توان به رعایت بیش از پیش بهداشت فردی ، اجتناب از مسافرت های غیر ضرور ، صرفه جویی ، استفاده از فضای مجازی و ... اشاره کرد.

حجت الاسلام رحیمی امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی هشترود نیز در این جلسه با اشاره به این موضوع که مردم در اجتماعات و اماکن عمومی شرکت می‌کنند اما برای حضور در مساجد و برنامه های مذهبی واهمه از کرونا پیدا میکند خواستار اصلاح این تفکر از طرف ستادشهرستانی مقابله با کرونا و ادارات و نهاد های فرهنگی شهرستان شد.

وی در ادامه خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی توسط اداره تبلیغات اسلامی و سایر نهاد های فرهنگی و مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبه های ستاد مقابله با کرونا در مساجد شد.

درپایان از هنرمندان و روسای اداراتی که در ایام شیوع ویروس کرونا برنامه های ویژه ای داشتند تجلیل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید