نمایش جزییات خبر
۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶

هفته‌ی دولت و سه شنبه‌های تکریم از خانواده شهدای هنرمند

به مناسبت هفته دولت و سه شنبه های تکریم از خانواده شهدای هنرمند، مسئول سازمان بسیج کارمندی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از میز خدمت جهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر بازدید محوری انجام داد و درخصوص توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نشستی در دفتر مدیر کل برگزار شد.
هفته‌ی دولت و سه شنبه‌های تکریم از خانواده شهدای هنرمند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر اسلام، شهید باهنر و شهید رجایی شهیدان هفته دولت، عنوان کرد: در کشورهای غربی و تمامی جوامع بشری با اقشار و فرهنگ های  متفاوت، همگی در سدد پاسداشت یاد و خاطره  استوره های آن ملت برآمده تا مردم آن جامعه چهره های انقلابی کشور خود را فراموش نکنند.

فاطمه کرمپور گفت: در هشت سال دفاع مقدس، جهت حفظ ناموس، آب و خاک این مرز و بوم کشور عزیزمان ایران شهدای والامقام بسیاری را تقدیم به این خاک کرده است و وظیفه ما و تمامی مردم جامعه است که با زنده نگاه داشتن نام این شهیدان بلند مرتبه تلاش کرده تا یاد، نام و خاطره آنان در ذهن ها باقی مانده و دست به دست چرخیده تا نسل های بعد نیز از وجود این گوهر های ارزشمند استفاده کنند و از آنان به عنوان استوره های خود یاد کنند.

کرمپور افزود: مردم ایران حافظه تاریخی قوی دارند  و این علاقه خاص خود به فرهنگ ایثار و شهادت در زمان شهادت سردار دلها شهید سلیمانی را  با سیل میلیونی خود به سمت استان کرمان به جهان عالم نشان دادند.

وی گفت: مردم ایران مردم شریف و بزرگواری هستند که هر زمان که نظام جمهوری اسلامی  به حضور آنان در صحنه نیاز داشته باشد با تمامی قوا با حضور میلیونی خود در صحنه بوده که من از این مردم عزیز و غیور کمال تشکر و قدردانی را دارم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر اظهار کرد: این اداره برای ترویج گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تمام تلاش خود را با تمام قوا انجام داده که امیدواریم با حمایت های پایگاه بسیج امام صادق (ع) نقش پرنگتری در این زمینه داشته باشیم.

کرمپور در ادامه گفت: با توجه به نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد در ترویج فرهنگ و هنر و اینکه این اداره از متولیان این امر در جامعه می باشد، یکی از اهداف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت با استفاده از ابزار های هنری که در اختیار هنرمندان این عرصه بوده و کارهای ماندگار و ارزشمندی در این زمینه انجام شده تا با توجه به فرهنگ سازی و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت این اصل مهم در نظام جمهوری اسلامی ایران زنده نگاه داشته شود.

وی افزود: در حوزه ایثار و شهادت با حضور نویسندگان، ناشران و مولفین یک شبکه ایجاد شده تا با استفاده از پتانسیل این کارگروه ها و ابزار رسانه ای خود به هدف این اداره کل برای دستیابی به  توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمک کنند.

فاطمه کرمپور عنوان کرد: در این خصوص سه شنبه های تکریم از هنرمندان شهید انجام شده که هر هفته از خانواده یک شهید هنرمند تجلیل می شود.

مسئول سازمان بسیج کارمندی سپاه امام صادق(ع) در این نشست در خصوص اهمیت و جایگاه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بیان رهبر کبیر انقلاب اشاره کرد که فرمودند: " من انقلاب را ادامه میدهم حتی اگر بر عرشه کشتی باشد"

زرغام جعفری در خصوص احساس و عواطف خانواده شهدا در زمانی که از آنان تجلیل و یادی می شود عنوان کرد: زمانی که از خانواده شهدا تجلیل می شود این خانواده های گرانقدر احساس میکنند که شهیدشان هنوز زنده و در کنارشان ایستاده است.

وی افزود: ما باید از وصایا، خاطرات و صحبت های شهدا در راستای زندگی خود الگو برداشته و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از آن استفاده کنیم.

وی با تشکر از عملکرد و فعالیت های خوب مدیر کل فرهنگ و ارشاد و کارکنان این اداره  اظهار داشت: با توجه به روز خدمت جهادی، هفته دولت با برگزاری میز خدمت در ادارات در مکان هایی که ظرفیت و کنجایش خوبی برای مراجعین داشته باشد با رعایت کامل پرتکلهای بهداشتی میتوان تعامل خوبی در این زمینه با مردم داشت و به مردم خدمت کرد.

جعفری تصریح کرد: بسیج جناحی، طیفی و گروهی نیست و در تمام دولت ها فعال و حامی دولت بوده و مادامی که بسیج فعال باشد میتواند یار و یاور مدیران در جهت رشد و توسعه اهداف مهم آن ادارات بوده و نقش بازوی مدیر را داشته باشد.

در این مراسم به مناسبت سه شنبه های تکریم شهید هنرمند، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی مطبوعاتی و مسئول سازمان بسیج کارمندی سپاه امام صادق(ع) با تماس تلفنی از برادر شهید هنرمند غلامرضا کشتکار از شهدای دشتستان که در کارهای فرهنگی فرهنگی فعال و از او به عنوان یک معلم فرهنگی یاد میکنند به صورت نمادین، تجلیل و تقدیر شد و این برادر شهید نیز با بیان خاطراتی از شهید غلامرضا کشتکار یاد و خاطرات این شهید هنرمند را زنده نگاه داشت.

 گفتنی است در پایان این مراسم مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی با تقدیم هدایایی به مسئول سازمان بسیج کارمندی سپاه امام صادق(ع) و ابراهیم نادری از کارمندان این اداره کل که از خانواده شهدا و ایثارگران است  به رسم یاد بود تجلیل شدند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید