نمایش جزییات خبر
۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹

نفرات برتر مسابقه تاریخ مطبوعات استان بوشهر معرفی شدند

پس از داوری و انجام قرعه کشی از پاسخنامه های برگزیده، نفرات برتر مسابقه تاریخ مطبوعات استان بوشهرمعرفی شدند.
نفرات برتر مسابقه تاریخ مطبوعات استان بوشهر معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در خصوص تاریخ مطبوعات استان بوشهر عنوان کرد: مردم بوشهر از دیر باز با روزنامه و فرهنگ روزنامه نگاری آشنا بوده اند.

آنیتا مظفری افزود : در استان بوشهر، کتاب و روزنامه سابقه  بیش از صد ساله  دارد و در حال حاضر  پنجاه و دو  نشریه در این استان مشغول به فعالیت هستند.

مظفری در ادامه تصریح کرد: تبادل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بوشهر با نقاط دیگر جهان موجب ارتقاء فرهنگی سیاسی و گسترش نشر و چاپ روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های مختلف از دوران مشروطیت در بوشهر شده‌است. روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌هایی چون ندای جنوب، سنگلاخ، دریا کنار، پست خلیج، عرشه، طلوع، مظفری، اصلاح، ندای حق و ... در دهه‌های گذشته تا زمان کودتای سال ۱۳۳۲ بندر بوشهر، چاپ، نشر و توزیع می‌شده‌است.

 مظفری گفت: هفته‌نامه نسیم جنوب قدیمی‌ترین نشریه در حال انتشار بوشهربوده که از اسفندماه ۱۳۷۶ تاکنون مشغول به فعالیت می باشد.

این مقام مسئول در خصوص برگزاری این نوع مسابقات اظهار داشت: برگزاری اینگونه مسابقات بهانه خوبی است تا نگاهی به تاریخ مطبوعات در ایران داشته باشیم. مدعیایی که به زعم بسیاری از کارشناسان معیار مهمی برای سنجیدن پیشرفت یک جامعه در حوزه فرهنگ و آگاهی به معنای اعم آن است.

آنیتا مظفری گفت: این مسابقات به دلیل شرایط حال حاضر کشور و شیوع ویروش کرونا و به جهت رعایت کردن پرتوکل های بهداشتی به صورت مجازی برگزار گردید و شرکت کنندگان پس از تکمیل سوالات به صورت تستی جواب پاسخنامه را  به صورت واتساپ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهردر پایان با  اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه، اعلام کرد: سمیه سلیمانی، حکیمه درزه گر، فاطمه درزه گر، زهرا لطیفی پور، فاطمه زهرا سلیمانی، علیرضا سبحانی نسب، راضیه گرامی، قاسم شفیعی، محمدرضا درزه گر و زهرا جمشیدی 10 عنوان برتر شرکت کرده در این مسابقه بودند که پس از بررسی پاسخنامه ها و انجام داوری از میان پاسخنامه های برگزیده  به قید قرعه نفرات برتر این مسابقه مشخص شدند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید