نمایش جزییات خبر
۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵

۸ فیلم‌نامه برگزیده جشنواره «هشت نوشت» معرفی می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم: هشت فیلم‌نامه برتر با موضوع دفاع مقدس در جشنواره «هشت نوشت» معرفی و تجلیل می‌شوند.
۸ فیلم‌نامه برگزیده جشنواره «هشت نوشت» معرفی می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقل از پایگاه خبری شهر بیست، سیدموسی حسینی کاشانی بر ضرورت توجه به مقوله دفاع مقدس براساس منویات رهبر معظم انقلاب تاکید و بیان کرد: دفاع مقدس معدنی است که گنج‌های بسیاری از آن می‌توان استخراج کرد و به نظر می‌رسد برای معرفی ظرفیت‌های دفاع مقدس به نسل‌های جدید باید فعالیت‌های مستمر را دنبال کنیم، همچنین توجه به برنامه‌های فرهنگی هنری باید به صورت جدی‌تر دنبال شود.

ایشان یکی از تاثیرگذارترین مواردی که می‌تواند ظرفیت‌های دفاع مقدس را به نسل جدید معرفی کند توجه به مقوله فیلم دانست و بیان کرد: نمی‌توان از تاثیر یک فیلم بر جامعه غفلت کرد و آن را نادیده گرفت.

دبیر سومین جشنواره ملی فیلمنامه‌نویسی «هشت نوشت» با بیان اینکه برای ساخت فیلم های خوب دفاع مقدس نیازمند فیلم‌نامه‌های خوبی هستیم، عنوان کرد: هرچه بتوانیم فیلم‌نامه‌های خوبی را تولید کنیم به طور قطع می‌توانیم فیلم‌های خوبی را با همین موضوع در خروجی کار داشته باشیم.

حسینی کاشانی با اشاره به پیشنهاد انجمن سینمای جوانان استان قم مبنی بر برگزاری مسابقه‌ای برای تولید فیلم‌نامه با موضوع دفاع مقدس بیان کرد: این ایده با استقبال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم مواجه شد و در حال حاضر سه دوره جشنواره‌ با موضوع فیلم‌نامه‌نویسی «هشت نوشت» در سطح ملی فراخوان می‌شود و مورد اقبال جوانان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره ملی برای سومین دوره متوالی گفت: از اعلام فراخوان این جشنواره چند ماه می گذرد و مشارکت خوبی را از سوی هنرمندان سراسر کشور شاهد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از ارسال ۲۰۰ فیلم نامه با موضوع دفاع مقدس از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و بیان کرد: با ارزیابی هیئت انتخاب، ۳۰ اثر به بخش اصلی جشنواره راه یافت.

حسینی کاشانی افزود: از مجموع ۳۰ فیلم‌نامه‌ای که به بخش اصلی این جشنواره راه یافته است، ۸ فیلم نامه برتر در هفته دفاع مقدس معرفی و از نویسندگان آن تجلیل می‌شود.

وی با تاکید براینکه در تلاش هستیم هشت فیلم‌نامه منتخب این جشنواره را در قالب یک کتاب منتشر کنیم، خاطرنشان کرد: این کتاب پس از انتشار در اختیار علاقه‌مندان گذاشته می‌شود تا زمینه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوجود بیاید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تاکید بر اینکه تولید فیلم با موضوع دفاع مقدس بسیار پرهزینه است، گفت: برای تولید این فیلم‌نامه‌ها نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف هستیم تا بتوانیم مهمترین هدف این جشنواره را که تولید فیلم با موضوع دفاع مقدس است، محقق کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، پایگاه خبر شهر بیست
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید