نمایش جزییات خبر
۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴

اعلام پایان تابستانه کتاب استان بوشهر با بیش از 2میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال فروش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از فروش بیش از 2میلیارد و 650میلیون ریالی کتابفروشی های این استان در طرح تابستانه کتاب خبر داد.
اعلام پایان تابستانه کتاب استان بوشهر با بیش از 2میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال فروش

به گزارش روابط عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در خصوص طرح تابستانه کتاب امسال با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی که از ۱۸ الی ۳۰ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور در  کتابفروشی های عضو این طرح در استان بوشهر نیز اجرا شد، اظهار کرد: 12 کتابفروشی استان بوشهر که  7 کتابفروشی از مرکز استان و 5 کتابفروشی از شهرستان ها، از کتابفروشی هایی بودند که در این طرح مشارکت کردند.

فاطمه کرمپور در ادامه با بیان اینکه در این طرح کتابفروشی ها با یارانه ۲۰ درصدی کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را به مخاطبان ارائه کردند، گفت: هر خریدار مجاز به خرید کتاب تا سقف ۱۵۰ هزار تومان و بهره گیری از ۳۰ هزار تومان یارانه بود.

کرمپور تصریح کرد: با پایان این طرح در ۳۰ مرداد ماه و بر اساس آمارهای اعلام شده، دراستان بوشهر از نظر تعداد کتاب و میزان فروش نسبت به بهارانه کتاب امسال رشد صد و بیست درصدی را شاهد بودیم.

وی تعداد کتاب‌های فروش رفته توسط کتابفروشی های استان بوشهر حاضر در این طرح را بیش از 5556 جلد عنوان و اظهار کرد: ارزش ریالی این تعداد کتاب فروش رفته بیش از 2میلیارد و ششصد و پنجاه  میلیون  ریال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پایان با اشاره به شرایط حال حاضر کشور و شیوع ویروس کرونا یادآور شد: در «تابستانه کتاب ۹۹» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید