نمایش جزییات خبر
همزمان با ایام محرم برگزار می شود؛
۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷

طرح "نذر کتاب" در لاهیجان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از برگزاری طرح "نذر کتاب" همزمان با ایام محرم در این شهرستان خبر داد.
نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از برگزاری طرح "نذر کتاب" همزمان با ایام محرم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در پی فرا رسیدن ماه محرم و صفر گفت:در سال جاری که شیوع بیماری کرونا ست و بسته های خوراکی موجبات گسترش بیماری را افزایش می دهند می توان به نذر فرهنگی بیشتر توجه کرد زیرا  فعالیتهای فرهنگی تاثیر دراز مدت دارند.

نادری افزود: کتابهای جمع آوری شده در طرح " نذر کتاب" امسال ، صرف تجهیز کتابخانه های عمومی و یا کتابخانه های مدارس مناطق کم برخوردار شهرستان لاهیجان خواهد شد. کتابخانه شهید باهنر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان دو ایستگاه اهدای کتاب می باشند که علاقمندان می توانند تا پایان محرم برای اهدا کتابهای خود به این دو مکان مراجعه نمایند.

وی اظهار کرد: پیش از این دو دوره گلریزان کتاب در لاهیجان برگزار گردید و از کتابهای جمع آوری شده به بیش از هفت مدرسه در مناطق کم برخوردار کمک ؛ همچنین به کمپ ترک اعتیاد اهدا شد و برخی نیز به صورت رایگان در طرح سالمسازی دریا و مناسبتهای خاص میان علاقمندان پخش گردید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در ادامه اضافه کرد: فلسفه قیام عاشورا و شور و شعورحسینی در کنار هم همواره از اهداف فرهنگی ما بوده و دراین خصوص فعالیتهایی همچون نمایش خیابانی و اجراهای صحنه ای با محتوای دینی ، معرفی کتاب ، گفتگو با نویسندگان وشاعران آیینی  و ... صورت گرفته است .

«نذر» داراى پیشینه طولانی است و انسان در طول تاریخ از آن سود جسته و با نذر سعى کرده تا بخشش و کمک به نیازمندان را در راستای اعتقادات دینی جلب نماید. در این میان جای نذر فرهنگی کم رنگ است نذر کتاب که در تداوم فرهنگ مذهبی نذر و فرهنگ اهدای کتاب در ایران شکل گرفته است چه خوب خواهد بود که بیشتر فرهنگسازی شود.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی تاکنون اقدامات فراوانی را انجام داده است از جمله : رونمایی کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب، تجلیل از نویسندگان،اهدا کتاب ، برگزاری کلاسهای شاهنامه خوانی و تشویق کودکان به اشنایی باادبیات، اجرای طرح کتابگردی  ، برپایی سلسله  نشستهای شعر ،داستان و ترانه و......

لاهیجان از چهار دوره شرکت در رقابت پایتخت کتاب سه دوره نامزد پایتخت کتاب و شهر فعال ترویج کتاب و کتابخوانی شناخته شده است.

اشتراک در
کلیدواژه ها: نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از برگزاری طرح "نذر کتاب" همزمان با ایام محرم در این شهرستان خبر داد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید