نمایش جزییات خبر
از آثار شاعر اهل آستانه اشرفیه؛
۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۱۵

منظومه گیلکی «شابنعلی و انجمن شهر» منتشر شد

منظومه گیلکی «شابنعلی و انجمن شهر» سروده حسینعلی صادقی سرشت شاعر اهل آستانه اشرفیه در 112 صفحه توسط انتشارات سپیدرود منتشر شد.
منظومه گیلکی «شابنعلی و انجمن شهر» سروده حسینعلی صادقی سرشت شاعر اهل آستانه اشرفیه در 112 صفحه توسط انتشارات سپیدرود منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه، کمیل شریفی با ذکر این خبر گفت: ادبیات گیلکی و پرداختن به آن جزو ارزشمندترین فعالیت های شاعران و نویسندگان گیلانی است چرا که در اثر نپرداختن به ادبیات محلی و بومی، به تدریج زبان های محلی آسیب دیده و از بین می روند. بنابر این ارج نهادن به آثاری با زبان بومی، از وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه افزود: این منظومه پس از کتاب های: مثل دوبیتی در سال 1383و سورخه گوله ناجه در سال 1390 ، سومین اثر چاپ شده این شاعر  و مضمون آن ماجرای انتخابات انجمن شهر در دوره ارباب رعیتی است. وی همچنین  سه عنوان لوح فشرده مشتمل بر سروده های گیلکی خود در سالهای 1390، 1392 و 1395 تولید و روانه بازار کرده است.

حسینعلی صادقی سرشت متولد 1349 در روستای نوبیجار محله بندرکیاشهر است.

اشتراک در
کلیدواژه ها: منظومه گیلکی «شابنعلی و انجمن شهر» سروده حسینعلی صادقی سرشت شاعر اهل آستانه اشرفیه در 112 صفحه توسط انتشارات سپیدرود منتشر شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید