نمایش جزییات خبر
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان: رویکرد ما حفظ سلامت عزاداران حسینی است

مرادی‌نافچی ضمن تاکید بر حفظ سلامت عزاداران حسینی گفت: امروز وظیفه اصلی ماحفظ سرمایه انسانی و رویکرد ما حفظ سلامت عزاداران حسینی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان: رویکرد ما حفظ سلامت عزاداران حسینی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان در سال ۱۳۹۹ به ریاست مردای معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان تشکیل شد ، در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان اظهار کرد: کرونا مختص استان زنجان و یا ایران نیست، بلکه امروز کل جهان با این ویروس منحوس درگیر است. امسال شیوع ویروس کرونا محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان را با چالش مواجه کرده است.

این مقام مسئول افزود:در زندگی فردی، اجتماعی برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را به گونه ای اتخاذ کنیم که موجب افزایش شیوع کرونا و درچار تبعات آن نگردیم. 
مرادی‌نافچی ضمن تاکید بر حفظ سلامت عزاداران حسینی گفت : امروز وظیفه اصلی ماحفظ سرمایه انسانی و رویکرد ما حفظ سلامت عزاداران حسینی است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تاکید کرد : فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما فصل الخطاب است و به فرموده ایشان در عزاداری ها باید ضوابط ستاد ملی پیشگیری از شیوع کرونا اجرا گردد. 
مرادی گفت : در ستاد استانی پیشگیری از شیوع کرونا استان با برگزاری سلسه جلساتی با حضور مسئولان هیئات و مادحین دستورالعمل‌های لازم اتخاذ گردید. 
وی تصریح کرد : همانگونه که در اسفند سال گذشته و با شیوع کرونا هیئت‌های مذهبی به عنوان یک فرصت دینی و مذهبی در کمک رسانی به جامع حضور چشمگیری داشتند امروز نیز برای سلامت محبین امام حسین علیه السلام کمک خواهند کرد. 
این مقام مسئول اظهار داشت: هر هیئت مذهبی از طریق سازمان تبلیغات اسلامی استان 20 نفر را برای آموزش‌های لازم درخصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی می‌نمایند تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از ابتلا محبین اهلبیت علیه السلام اتخاذ گردد. 
وی خاطرنشان کرد : اصحاب رسانه از محبین امام حسین علیه السلام هستند و از قلم و کلام خود برای اقناع سازی و تبین دستورالعمل ها استفاده و پروتکل‌ها را به اطلاع مردم برسانند. 
مرادی افزود: حداقل 20 جلسه با مسولین هیئت‌ها و مادحین برگزار شد که براساس این جلسات دستورالعمل استانی برگزاری عزاداری‌ها تدوین گردید. 
وی ادامه داد : بر اساس این تصمیم مسئولیت کمیته اطلاع رسانی این دستورالعمل برعهده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و مسئولیت کارگروه عزاداری با سازمان تبلیغات اسلامی می باشد، که اقدامات لازم درخصوص تبلیغ و ترویج از طریق این سازمان صورت خواهد پذیرفت. 
این مقام مسئول با بیان این‌که: هم خودمان عزاداریم و هم دغدغه عزاداران را داریم بیان نمود : هفته دولت فرصت مناسبی است که خدمات و اقداماتی را که دولت انجام داده است را به اطلاع مردم برسانیم و از این فرصت برای اعتماد سازی مردم استفاده نماییم. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ضمن اشاره به نقشه‌ی دشمن برای حاشیه سازی در عزاداری گفت: باید مراقبت نماییم واجازه ندهیم از عزاداری سو استفاده شود چرا که امروز جامعه نیازمند آرامش و اعتماد است. 
وی افزود: امروز باید نذورات را به سمت کمک های مومنانه به صورت خشک و برای خانواده‌های نیازمند و آبرومند هدایت نماییم.
در ادامه جلسه فاطمه کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به ارائه گزارش کمیته اطلاع رسانی و اقناع سازی محرم و صفر پرداخت و دستورالعمل مصوبه ستاد کرونا استان را تشریح و وظایف دستگاه اجرایی در اجرای این دستورالعمل را شرح داد.
سپس حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به ارائه دستورالعمل و ضوابط برگزاری مردم اسم عزاداری سیدو سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و سند برنامه عملیاتی ویژه برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر پرداختند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید