نمایش جزییات خبر
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳

رسانه‌ها به خوبی، قم‌هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، گفت: با وجود درگیری سایر کشورها به شیوع بیماری کرونا، رسانه‌های غربی برای سیاه‌نمایی و قم‌هراسی، اقدام به پمپاژ خبرهای جعلی نمودند، که این توطئه با نقش آفرینی رسانه‌های استان خنثی شد.
رسانه‌ها به خوبی، قم‌هراسی در ایام کرونا را خنثی کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقل از خبرگزاری ایرنا، "بیژن سلمانپور" در آئین تجلیل از فعالان قرارگاه رسانه‌ای مقابله با کرونای قم، با بیان اینکه مجاهدت‌های خبرنگاران در تمام تحولات تاریخ انقلاب اسلامی برجسته است گفت: خبرنگاران منشاء تحولات مثبت در توسعه و پیشرفت کشور بوده و هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، ادامه داد: محدود کردن تقدیر از خبرنگاران به روز خبرنگار، جفا در حق خبرنگاران و عرضه اطلاع‌رسانی است.

وی اظهار داشت: شیوع کرونا در جهان و ایران با مصائب بسیار سختی همراه شد که کادر بهداشت و درمان در طی چندین ماه مقابله با این بیماری شرایط پیچیده و سختی را تحمل کرد که حضور و نقش آفرینی خبرنگاران و اهالی رسانه در مهار و کنترل این بیماری اثربخش بود.

سلیمانپور، با تاکید بر اینکه اهالی رسانه نقش بسیار جدی و بی‌بدیلی در اطلاع‌رسانی در ایام شیوع کرونا داشتند گفت: اگر فرهنگ‌سازی درست و ایجاد باور مشترک برای پیروزی بر این بیماری توسط فعالیت اهالی رسانه‌ای نبود، این دستاوردهای کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا ابتر می‌ماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، اظهار داشت: از روز اول تمام بخش‌های استان و کشور وارد میدان شدند و صحنه‌های بی‌بدیل از ایثار در تاریخ ثبت کردند.

وی با بیان اینکه امروز مولفه‌های قدرت در دنیا تغییر کرده است، بیان کرد: قدرت رسانه‌ای به عنوان یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت در دنیا مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است که این موضوع نشان از اهمیت کار رسانه در دنیای امروز دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، گفت: رسانه‌های غربی سوار بر موج خبری و رسانه‌های خود، نسبت به شیوع کرونا در ایران و به ویژه قم اقدام‌های گسترده‌ای برای سیاه نمایی و تضعیف روحیه مردم استفاده کردند که رسانه های استان در خنثی کردن این توطئه نقش مهمی ایفا کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، خبرگزاری ایرنا
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید