نمایش جزییات خبر
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸

ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان به ایستگاه آخر رسید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه‌های خبری در شرایطی به ایستگاه پایانی رسید که به دلیل شرایط کرونایی مراحل داوری این دوره تا معرفی برگزیدگان به صورت مجازی برگزار شد.
ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان به ایستگاه آخر رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمه کرباسی شامگاه چهارشنبه در این مراسم با تقدیر از خبرنگاران فعال در روزهای کرونایی، ابراز کرد: این جشنواره یکی از پر اهمیت‌ترین رویدادهای رسانه ای محسوب می شود که از اثرات مثبت آن می توان به ارائه توانمندی ها و نوآوری های حوزه مطبوعات، ارتقای آگاهی و دانش حرفه ای به عنوان دانش تخصصی نام برد.
وی افزود: بویژه در استان ها و ارائه شیوه های نوین در این عرصه و تبادل اطلاعات و تجارب بین اصحاب رسانه و شناخت هرچه بیشتر و آسیب شناسی در راستای رشد کیفی مطبوعات استان ها و افزایش اثربخشی مطبوعات استانی در همه بخش ها، همگرایی و تعامل هرچه بیشتر فعالان این حوزه را در پی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تقویت فضای رقابت، افزایش انگیزه بین خبرنگاران، انتقال تجارب بزرگان و استعدادیابی از دیگر نتایج مهم این جشنواره است.
وی با اشاره به همکاری دستگاه های مختلف در این جشنواره یادآور شد: برگزاری این برنامه حاصل تعامل و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خانه مطبوعات، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استان، همراه اول و مجموعه شبکه سبز بوده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: با اعلام فراخوان جشنواره ۲۹۴ اثر در سامانه جشنواره بارگزاری شد که از این تعداد ۲۶۳ اثر در بخش اصلی و ۳۱ اثر در بخش جنبی آثار خود را ارسال کردند.
وی فریدون صدیقی، علی اکبر قاضی زاده، علیرضا کتابدار، محمود مختاریان را اعضای هیات داوران عنوان کرد و افزود: هیات داوران پس از رویت آثار از طریق سامانه و داوری نفرات برتر را برگزیدند.
کرباسی در پایان از استاندار زنجان برای در نظر گرفتن تسهیلات کم بهره ۱۰ میلیون تومانی برای خبرنگاران در روزهای کرونایی تقدیر کرد.
گفتنی است، در ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های استان زنجان، پرویز غفاری، بهنام آقاجانلو و اکرم بیات از خبرنگاران ایرنا زنجان با کسب عنوان های مختلف خوش درخشیدند و ایرنا زنجان نیز به عنوان رسانه برتر در بخش موضوعی جهش تولید، برگزیده شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید