نمایش جزییات خبر
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷

استاندار زنجان: هر اقدامی بدون رسانه عقیم است

استاندار زنجان گفت: هر اقدامی بدون رسانه عقیم بوده و اگر نقش اصحاب رسانه نبود اغلب اقداماتی که استان در آنها پیشرو است ابتر می‌ماند.
استاندار زنجان: هر اقدامی بدون رسانه عقیم است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در سالن اجتماعات جوادالائمه استانداری زنجان، با تقدیر از تمامی دست اندرکاران و عوامل برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: تعداد بالای آثار شرکت داده شده در این جشنواره نشان از پویایی و بالندگی عرصه رسانه و خبر در استان دارد.

وی تاکید کرد: نقش رسانه بسیار رفیع و بزرگ است و افراد شریف و قانعی در آن اشتغال دارند، مسئولان هم باید ارتباط مناسب با رسانه داشته باشند چرا که این امر به سود خودشان است، رسانه ها نیز باید سخن مردم را به مسئولان برسانند.

حقیقی با اشاره به بهبود وضعیت ارتباط دستگاه ها و رسانه نسبت به گذشته، خاطرنشان کرد: با این حال تا دستیابی به بهترین شرایط در ارتباط بین مدیران و رسانه ها فاصله وجود دارد که باید مدیران بدانند رمز موفقیت آنها تعامل با رسانه است.
استاندار زنجان ابراز کرد: همه افراد در رده های مختلف باید بدانند شغل و پیشه نباید برای آنها عادی شود چرا که این موضوع دردبزرگی است و دردسر بزرگی برای بقیه درست می کند شخصی که کار خود را بی اهمیت می داند، طرف مقابل را هم دچار تنش می کند.
وی تاکید کرد: همچنین ضروری است ما عشق واقعی به شغل خود داشته باشیم تا ضمن پاکی، سرعت، نظم و حساسیت برای انجام کارها، نسبت به رفع مشکلات حساس شویم چراکه  هرچه جز این باشد شعاری بی پشتوانه است.
حقیقی با بیان اینکه کسانی که به حرف های خود ایمان و باورندارند در جامعه مشکل ایجاد می کنند، خاطر نشان کرد: مدیران موفق می دانند که بخش مهمی از فعالیت های آنها از کانال رسانه معرفی می شود و رسانه رمزموفقیت ومعرفی اقدامات آنها در بسیاری از مواقع است.
استاندار زنجان در بیان نمونه ای از اهمیت کار رسانه، یادآور شد: اگر رسانه ها نقش خود را ایفا نمی کردند هر ۳ دوره غربالگری کرونابه طور صددرصد در استان انجام نمی شد و بازتاب رسانه ای این اقدام بود که موجب شد سازمان بهداشت جهانی بر طرح پایلوت زنجان صحه گذارد.
وی تاکید کرد: در طرح سرولوژی نیز استان زنجان را می توان به عنوان نمونه موفق طرح پایلوت کشوری عنوان کرد همچنین زنجان تنها استانی است که هزار نفر در نقاهتگاه های کرونا مداوا شدند و در واقع رسانه ها هم کمک کردند و روحیه دادند تا از ورود این افراد به بیمارستان جلوگیری شود که در غیر این صورت انفجار بیماری را شاهد بودیم.
حقیقی با بیان اینکه کنترل کرونا در استان تا ابتدای تیر ماه خوب بود، گفت: متاسفانه در تیر ماه با آغاز مراسمات مختلف ترحیم، عروسی و جشن های خانوادگی دوباره تعداد مبتلایان و مراجعین افزایش داشت به طوری که تعداد مراجعین ما از ۴۰۰ نفر در روز به ۱۲۰۰ نفر افزایش یافت.
وی یادآور شد: به واسطه رسانه اطلاع رسانی ها به مردم رسید و پس از ۲ هفته پر آسیب، این میزان را بسیار کاهش دادیم که بدون کمک رسانه امکان پذیر نبود.
استاندار زنجان در پایان با اشاره به ورود ۱۹۰ خانم به عرصه مدیریت در استان، بیان کرد: امسال از هر دستگاهی دو نفر جوان را به عنوان مدیر خواستیم که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تحت آموزش و مدیریت هستند و تا پایان هفته دولت ۱۰۴ مدیر جوان در کنار مدیران ارشد قرار می گیرند تا در آینده مدیرانی مجرب داشته باشیم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید