نمایش جزییات خبر
همزمان با روز جهانی مساجد:
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۳۰

رونمایی از پوستر روز جهانی مساجد در کهگیلویه و بویراحمد

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از پوستر روز جهانی مساجد در استان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد.
رونمایی از پوستر روز جهانی مساجد در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، همزمان با روز جهانی مساجد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و مدیر روابط عمومی اداره کل از  پوستر روز جهانی مساجد رونمایی شد.

محمدعلی پیرسبزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با گرامی داشت روز جهانی مساجد افزود: جایگاه مسجد در اسلام به عنوان  قلب تپنده حیات دینی مسلمین  پیوند آسمان و زمین است، که  انسان به عنوان اشرف مخلوقات در آن به رشد و تکامل می رسد.

وی  با بیان هدف از نام گذاری این روز بزرگ خاطرنشان کرد: روز به نام روز جهانی مسجد، ارائه الگوی مناسب برای بزرگداشت  جایگاه رفیع مساجد در جامعه اسلامی و همچنین ، بررسی نقش مساجد در تعامل بین دین و دولت و نیز معرفی و قدردانی از عزیزانی است که در عرصه مساجد فعالیت می کنند.

پیرسبزی در ادامه تصریح کرد: در این روز، تبیین قداست و عظمت جایگاه سراسر معنوی مسجد، تکریم نیروهای فعال در مساجد، توجه به آبادانی معنوی و فیزیکی مساجد و  تلاش برای بهبود  تولیدات فرهنگی و هنری در مساجد است .

بر پایه این گزارش، به پیشنهاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با تصویب وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی در اجلاس تهران، روزجهانی مسجد از سی و یکم مرداد ماه برابر با 21 اوت، همزمان با سالگرد آتش زدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل، نام گذاری شد.

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید