نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای اقامه نماز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای اقامه نماز در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با حضور مدیر کل، معاون فرهنگی مطبوعاتی و رئیس اقامه نماز استان برگزار شد.
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای اقامه نماز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این نشست  ضمن گرامی داشت هفته اول محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: نظامی که بر پایه دین استوار است جز با گسترش امر به معروف و نهی از منکر و ترویج فرهنگ قیام امام حسین(ع)  اصلاح آن محقق نخواهد شد.

فاطمه کرمپور در خصوص نقش هنرمندان در جهت امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: هنرمندان در جامعه میتواند ابزار و بیان مناسبی در راستای اولویت سازی این مهم در جامعه بوده تا اصول و ترویج اقامه نماز از طریق تولید آثار هنری صورت پذیرد.

وی افزود: هنرمند زبان جامعه است و میتواند با کمک گرفتن از ابزار هنری خود در همه اقوام و اقشار جامعه ورود کند.

کرمپور در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: چندین برنامه مختلف و اثر گذار در سطح استانی و ملی از قبیل برنامه های تلوزیونی و رادیویی، اجرای نمایش شیطان و فرشته، میزبانی استان در اجرای جشنواره بزرگ آیات که بخش عمده آن در خصوص اقامه نماز بود، مسابقه همکاران و خانواده آنها در حوزه نماز، تولید برنامه های  با محتوی  امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز از جمله فعالیت های این اداره کل در امر ترویج فرهنگ اقامه نماز است.

وی گفت: این اداره کل میزبانی چندین برنامه ملی مذهبی در استان بوده که به دلیل استقبال زیاد مردم و شرایط حال حاضر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  تصریح کرد: برگزاری جشنواره های از این قبیل با اجرا در فضای مجازی می تواند شاهد حضور گسترده و حداکثری بوده و اثرگذاری آن از حضور فیزیکی مردم بیشتر خواهد بود.

در ادامه رئیس اقامه نماز استان از فعالیت های انجام شده در این اداره کل تقدیر کرد و افزود: این اداره کل با در اختیار داشتن هنرمندان فعال و توانمد خود می تواند در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز آثار خوب و ارزشمندی تولید کرده و در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار دهد.

حجت الاسلام  خشنود عنوان کرد: نماز از فریضه های اصلی و معروفترین معروف هاست و اگر نماز نباشد دیگر اعمال انسان نیز مورد قبول درگاه خداوند قرار نمی گیرد.

در پایان این جلسه به صورت نمادین از فعالان بسط و توسعه فرهنگ اقامه نماز این اداره کل تجلیل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید