نمایش جزییات خبر
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱

طرح مسکن ملی اصحاب رسانه در وزارت فرهنگ و ارشاد کلید زده شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: طرح مسکن ملی برای اصحاب رسانه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌بینی و کلیات شرایط قانونی این طرح برای مشمولان تا یک ماه آینده ارائه می شود.
طرح مسکن ملی اصحاب رسانه در وزارت فرهنگ و ارشاد کلید زده شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور با اعلام این خبر گفت: پیرو پیگیری و توافقات اولیه وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی، طرح مسکن ملی برای اصحاب رسانه  پیش بینی و شرایط قانونی مشمولان برخوردار برای استفاده از این طرح مقرر شد.

کرمپور افزود: این طرح شامل کسانی است که از یکم فروردین 1384به بعد فاقد زمین، مسکن و یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ بیست و دوم بهمن 1357 از هیچ‌ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: نبود منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه و...، توانایی هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، از دیگر شرایط اعلامی این طرح است.

کرمپور در پایان با بیان اینکه رایزنی ها و نامه‌نگاری‌های انجام شده در خصوص ساخت مسکن خبرنگاران از اسفندماه سال 98 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط وزیر محترم جناب آقای سید عباس صالحی شروع شده است، خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه به دلیل برخی اختلاف‌نظرها دراین فرآیند هنوز به مرحله امضا میان دو وزارتخانه نرسیده که از این رو وزیر راه و شهرسازی‌ به معاونین مربوطه دستور داده در کمتر از یک ماه این تفاهم‌نامه به سرانجام رسیده و بعد از تصویب، شرایط نهایی به اصحاب رسانه اطلاع رسانی شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید