نمایش جزییات خبر
در سیزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی گلستان مطرح شد؛
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴

اقدامات نوآورانه برای محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است

سیزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان در ظهر سه شنبه 28 مرداد ماه به میزبانی سازمان تبلیغات اسلامی گلستان تشکیل شد.
اقدامات نوآورانه برای محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در ابتدای جلسه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دبیر شورای اطلاع رسانی ضمن مرور مصوبات جلسه ی پیشین شورا، گفت: ضوابط برگزاری مراسم عزاداری محرم و هم اندیشی برنامه های هفته دولت و اطلاع رسانی اش از دستورات این جلسه است.

وی در ادامه با تاکید به توجه و همدلی و همراهی روابط عمومی ها در تولید محتوای مناسبت و اثر بخش، گفت: امید است  با اطلاع رسانی واقعی فعالیت های توسعه بخش بتوانیم امید را در جامعه حفظ کنیم.

در ادامه جلسه شبیر دایمی از اعضای شورای اطلاع رسانی استان ضمن اشاره به برخی مصوبات شورا در جلسات پیشین،گفت: برخی مصوبات به مرحله اجرایی شدن هنوز نرسیده و باید برای اجرایی شدن آن اهتمام بیشتری نشان دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به امر آموزش و نیز مشخص تر شدن ساختار و فعالیت های شورا ، گفت: با همراهی و همگرایی بیشتر روابط عمومی ها و رسانه ها می توانیم اقدامات موثرتری را برای استان رقم بزنیم.

سپس حجت الاسلام ولی نژاد مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان به طور مبسوط دستورالعمل های ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر را تشریح کرد و گفت: برای شکل دهی و اتخاذ بهترین تصمیم ها برای عزاداری محرم با توجه به شرایط کرونا با علما و امامان جمعه و صاحب نظران مشورت های لازم صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کلیه مراسم ها باید دارای مجوز باشند و متقاضیان ضروری است که در سایت علقمه ثبت نام کنند، افزود: امسال به جای بسیاری از هزینه ها و فعالیت هایی که در سالیان بدون کرونا انجام می دادیم، می توانیم  نذورات را به شکل اهدای ماسک رایگان و مواد ضد عفوفی کننده،تامین هزینه بیماران کرونایی، آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد و ... انجام دهیم و فرهنگ سازی کنیم.

در ادامه عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان و رییس شورای اطلاع رسانی استان، گفت: هفته دولت را در پیش رو داریم و روسای کمیته ها و شورای اطلاع رسانی و همچنین اهالی رسانه و صدا و سیما و ... شایسته است اقدامات مستند دولت را به صورت منطقی و امید بخش اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه ضروری است مسئولان شهری و ... در آذین بندی شهر و فضا سازی محیطی زودتر اقدام کنند، افزود: محرم امسال را باید با رعایت سیاست ها و دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا برپا کنیم.

چراغعلی با تاکید بر اینکه اقدامات نوآورانه برای محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است، گفت: دادن مواد غذایی به شکل خام به افراد نیازمند، فعالیت های موثر در فضای مجازی، توجه ویژه به فضاسازی های محیطی و اقدامات خلاقانه برای محرم امسال که با کرونا مواجه هستیم ضروری است.

در خاتمه جلالی مدیرکل اطلاعات استان با تاکید بر اینکه برنامه ریزی فرهنگی روحانیان و فعالان مذهبی و ... در ایام محرم در برابر عملیات روانی دشمن و هجمه ها ضروری است، گفت:  با شور و شعور حسینی فعالیت های عمیق و امیدبخش را باید انجام دهیم.

یادآوری می شود در این جلسه همچنین از سوی نماینده صدا و سیمای استان گلستان بسته ها و برنامه های پیش بینی شده صدا و سیما ویژه هفته دولت تشریح شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید