نمایش جزییات خبر
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳

پذیرش برگزار نشدن مراسمات سنتی ماه محرم در بوشهر نشان از بلند اندیشی مردم این دیار دارد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: پذیرش برگزار نشدن مراسمات سنتی ماه محرم در بوشهر نشان از بلند اندیشی مردم این دیار دارد.
پذیرش برگزار نشدن مراسمات سنتی ماه محرم در بوشهر نشان از بلند اندیشی مردم این دیار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد در ارتباط با ماه محرم و عدم برگزاری مراسمات سنتی بوشهری بیان داشت: برگزاری سینه زنی سنتی بوشهر به دلیل سبک، آیین و شیوه خاص با توجه به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و طبق دستورالعمل های صادره جهت جلوگیری از انتشار این ویروس عملا امکان پذیر نیست و پذیرش این امر نشان از بلند اندیشی و بلندنظری مردم این دیار دارد.
وی با اشاره به اینکه امسال برگزاری مراسمات عزاداری سنتی در مکان‌های با تجمعات زیاد امکان پذیر نیست، افزود: بر همین اساس مراسم عزاداری ماه محرم در استان فقط با سخنرانی و روضه خوانی با سقف مدت زمانی حداکثر ۲ ساعت امکان پذیر می باشد.
پولاد اظهار کرد: این مراسمات با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به حدفاصل یک و نیم متری از چهار طرف برای هر فرد، استفاده از ماسک و انجام کامل پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است.
وی عنوان داشت: سلامتی عزاداران و اعضای هیات ها اولویت اصلی امسال عزاداری امام حسین (ع) است.
پولاد ادامه داد: مردم می توانند به صورت خودجوش و با راه اندازی پویش هایی از طریق فضای مجازی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان را همانند سال های گذشته برگزار کنند.
وی تصریح کرد: مردم استان طبق آیین و سنت دیرین سر در ساختمان‌ها، منازل و مجتمع‌های مسکونی خود را با پرچم‌ها و نشانه‌های عاشورایی تزیین کنند.
پولاد به پویش مردمی "هر خانه یک حسینیه، یک پرچم" اشاره کرد و افزود: این پویش توسط فعالان حوزه‌های مذهبی، فرهنگی و کانون‌های فرهنگی مساجد و گروه‌های مردمی ویژه ماه محرم برنامه ریزی شده که هر خانواده با اجرای آن موجب نشر قیام عاشورا می شود.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری‌ها ودهیاری‌های سراسر استان بوشهر دستگاه های مشارکت کننده در این پویش هستند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید