نمایش جزییات خبر
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۱۵

فهما الگوی مناسب برای اجرای فعالیت های مسجدی در بستر فضای مجازی

مسئول کانون مساجد یزدبا اشاره به شیوع ویروس کرونا و اهمیت استفاده از بستر فضای مجازی گفت:‌ طرح ملی « فهما » الگوی مناسب برای اجرای فعالیت های مسجدی در بستر فضای مجازی است.
فهما الگوی مناسب برای اجرای فعالیت های مسجدی در بستر فضای مجازی

حجت الاسلام مظفر سالاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اهمیت استفاده از بستر فضای مجازی در زمینه فعالیت های فرهنگی گفت: اگرچه این ویروس تمامی فعالیت های فرهنگی و هنری و اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار داده است اما ما باید از این تهدید، فرصت ساخته و در بستر فضای مجازی آنها را دنبال کنیم.

وی افزود: هدف ما اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری مسجدی در قالب های مختلف است که استفاده از فضای مجازی می تواند قالب جدید و متفاوتی از گذشته باشد زیرا از این طریق می توانیم افراد جدید را جذب کرده و مسجد و فعالیت های مسجدی را معرفی کنیم.

حجت الاسلام سالاری تصریح کرد: طرح ملی فهما نیز در این زمینه می تواند نقش آفرینی بسیاری زیادی داشته باشد زیرا پیش از شیوع ویروس کرونا و در نخستین دوره خود این تجربه را به خوبی از خود نشان داد و به نحوی در بستر فضای مجازی و اینترنت بسیاری از اقدامات مسجدی قالب و شکل جدید به خود گرفت.

حجت الاسلام سالاری گفت: هم اکنون و در این شرایط نیز بچه های مسجد می تواند فعالیت های خود را در این قالب دنبال کرده و این فضا را نیز به جامعه معرفی کنند تا افراد بتوانند در این قالب، مسجد و مسجدی را شناخته و جذب به مساجد شوند.

وی گفت: امیدواریم در دوره دوم رویداد ملی فهما این گام بسیاری قوی تر از گذشته برداشته شود و کانون های مساجد نیز ورود بسیاری خوبی داشته باشند و جامعه نیز بتواند ارتباط خوبی با این فضا برقرار کند.

روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید