نمایش جزییات خبر
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰

انعقاد تفاهم نامه امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فناوری کودک و نوجوان

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با هدف آموزش و توان افزایی والدین و فرزندان شاغلان وزارت متبوع در راستای استفاده صحیح و کاربردی از فضای سایبری خبر داد.
انعقاد تفاهم نامه امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فناوری کودک و نوجوان

به گزارش امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی درباره این تفاهم نامه گفت: توجه به روش های صحیح و ایمن سرگرمی کودکان و نوجوان در شرایط کنونی فاصله گذاری اجتماعی بر اثر تهدید ویروس کرونا بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: از آنجا که تفریحات خارج از خانه فرزندان در اثر سبک زندگی همراه با کرونا بسیار محدود شده و رجوع به تجهیزات سرگرم کننده دیجیتالی بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است، لذا هر اقدامی با هدف فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب به منظور استفاده صحیح و کاربردی از ابزارهای دیجیتالی بسیار حائز اهمیت است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خاطر‌نشان کرد: در این راستا با در نظر گرفتن ظرفیت کانون فناوری کودک و نوجوان در حوزه‌ی ارائه آموزش های مهارتی در بخش‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری، ساخت بازی، انیمیشن، رباتیک به همراه توان افزایی والدین و فرزندان در استفاده صحیح از ابزارهایی مانند رایانه، تبلت و گوشی‌های هوشمند در کنار مهارت تامین امنیت ابزارهای دیجیتالی، امور زنان و خانواده حوزه وزارتی اقدام به عقد تفاهم نامه یک ساله با کانون فناوری کودک و نوجوان به منظور بهره‌مندی خانواده وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی از خدمات این کانون با تخفیف کرده است.

احمدی در ادامه افزود: به موجب این تفاهم‌نامه کلیه کارکنان وزارت متبوع و فرزندان ایشان می توانند به مدت یک سال از خدمات آموزشی این کانون با تخفیف‌های مورد نظر استفاده کنند.

مدیرکل حوزه وزارتی با اشاره به لزوم آگاهی از تهدیدات نهفته در ابزار‌های دیجیتالی برای استفاده کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: از آنجایی که کودکان و نوجوانان سرمایه های انسانی آِینده هستند، لذا کسب مهارت صحیح در استفاده کاربردی و هدفمند از فضای مجازی در عصر حاضر و دنیایی که در آن فناوری دیجیتال جزء مهمی از زندگی مادی شده است، به منظور توان افزایی والدین و فرزندان در مواجه با تهدیدهای فضای مجازی بسیار قابل توجه است.

احمدی با بیان مزیت های انعقاد این تفاهم‌نامه، اظهار داشت: بهره گیری از ابزارهای الکترونیک با توجه به شرایط حاکم به دلیل بیماری کرونا علاوه بر مدیریت زمان کودکان و نوجوانان، موجب توسعه نگرش کارآفرینی در میان کودکان و نوجوانان، افزایش مهارت‌های حل مساله، خلاقیت، توسعه مهارت های زندگی، یادگیری نحوه تفکر منطقی، ایجاد خود‌باوری، تفکر نقاد و در نهایت برقراری تعاملات و همکاری‌ با نهادها و سازمان‌های مختلف و بهره گیری از ظرفیت‌ها در جهت رفع نیاز‌های فکری و فرهنگی گروه‌های سنی مختلف خواهد بود.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی در پایان تصریح کرد: سیاست و تلاش امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این اصل نهاده شده است که با انجام اقدامات خاص در خصوص توان افزایی کارکنان و خانواده های ایشان در حوزه های مختلف خدمات مباحث روانشناسی و تاب آوری، معرفت افزایی و توجه به اوقات فراغت فرزندان کارکنان تهدید این ویروس منحوس را به فرصتی برای انجام خدمات بیشتر با تکیه بر شعار" اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید "مبدل سازد.

لازم به ذکر است، کانون فناوری کودک و نوجوان دارای مجوز معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

 لیست دوره های مجازی ( آنلاین ) مصوب کانون فناوری کودک و نوجوان ( اختصاصی سازمان ها ):

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید