نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان؛
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۲۹

قرآن اقیانوسی بی کران است که می توان به حد ظرفیت از آن بهره مند شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی نگارگری آیات ، گفت: معجزه ی دین ما کتاب قرآن است و سعادت دنیا و آخرتمان در آن تدوین شده است.
قرآن اقیانوسی بی کران است که می توان به  حد ظرفیت از آن بهره مند شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی نگارگری آیات که به صورت زنده از شبکه استان گلستان پخش شد، گفت: بیش از 350 اثر از بیش از 15 استان به  دومین جشنواره ملی نگارگری آیات که به نسبت دوره پیشین که در اصفهان برپا شد شاهد رشد کمی و کیفی بوده ایم.

وی ضمن قدردانی از معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای تجسمی استان گلستان و همکارانش در فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بنا بود  آیین اختتامیه در اسفند ماه سال گذشته به صورت حضوری برگزار شود ولی به علت شیوع کرونا مقدور نشد و امشب ما شاهد اعلام اسامی برگزیدگان هستیم.

وی با اشاره به اینکه استان گلستان رنگین کمان اقوام ایران است، خواستار حمایت مسئولان از هنرمندان و اهالی فرهنگ و پژوهشگران شد، گفـت: می توانیم  با بهره مندی از ظرفیت پژوهشگران و احصا خرده فرهنگ ها و باورهای قرآنی اقوام استان گلستان، می توانیم قدم های موثری را دربرای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی برداریم.

کشمیری امکان  ترجمه و تفسیر قرآن کریم با گویش های محلی استان ممکن و موثر قلمداد کرد و گفت: در این جشنواره هنر با کلام الهی قرآن آمیخته شد و معتقدم قرآن مثل یک اقیانوس بی کران است که می توان به  حد ظرفیت از آن بهره مند شد و به نوعی آمیخته کردن مفاهیم قرآن با هنر تاثیرش را صد چندان می کند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای هنرمندان گلستانی و نیز اشاره به تابلوی عصر عاشورا و تاثیر شگرفش و شعر مولانا و حافظ  که هنرشان را با قرآن آمیخته کردند، گفت: معجزه ی دین ما کتاب است  و سعادت دنیا و آخرتمان در آن تدوین شده است و باید بدان توجه ویژه ای کنیم.

کشمیری درخاتمه گفت: امیدوارم این جشنواره در استان ما پایدار بشود و بتوانیم فعالیت های مستمری را در راستای توسعه فرهنگ و گفتمان قرآنی انجام دهیم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید