نمایش جزییات خبر
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۰

بیانیه هیات داوران دومین جشنواره ملی نگارگری آیات قرائت شد

از سوی بهمن شریفی، حبیب الله سوخته سرایی و امیر حسین آقا میری؛ هیات داوران دومین جشنواره ملی نگارگری آیات بیانیه ای صادر شد.
بیانیه هیات داوران دومین جشنواره ملی نگارگری آیات قرائت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در بخشی از این بیانیه که توسط حبیب الله سوخته سرایی یکی از داوران این رویداد هنری و قرآنی در آیین اختتامیه آن که به صورت زنده  در روز پنج شنبه  23مرداد ماه در ساعت 22 از شبکه تلویزیونی گلستان پخش شد، آمده است:

در طول تاریخ همواره بشر متأثر از ذهن های خلاق و نو اندیش بوده و هست. اندیشه ، تفکر ، احساس و خلاقیت، همواره ابزارهای اصلی هنرمند برای بیان پیچیده ترین و ژرفترین تفکرات ناب بشری و خلق آثاری زیبا و ارزشمندی است که قرن ها جهان را در حیرت و تعمق فرو برده است .

داوری نهایی جشنواره نگارگری آیات در تاریخ 4اسفند ماه 1398 در دو بخش ژوژمان آثار  و داوری آثار برگزیده  صورت پذیرفت  و  با توجه به استقبال خوب هنرمندان نگارگر در بخش های مختلف از بین بیش از 350اثر ارسالی تعداد 77 اثر شایسته راهیابی به دومین جشنواره نگارگری آیات دانسته که از میان تمامی این آثار با ارزیابی قابلیت های عالی هنری در آن ها  جمعا 16 اثر توسط هیئت داوران در سه مرحله با دقت نظر و وسواس بسیار  مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان آثار برگزیده ، شایسته سپاس و تقدیر قرار گرفته اند .

نگاه هنرمندانه به فلسفه نماز ، نگرش خلاقانه ، ایده پردازی ، توانایی در بیان موضوع  و  بکار گیری صحیح تکنیک، ملاک های داوری بوده  که هیات داوران بدان توجه نشان داده اند.

با آرزوی توفیقات روز افزون برای شما گرامیان از خداوند یکتا

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید