نمایش جزییات خبر
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸

هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد با 8 جشنواره در 15 گرایش در بستر فضای مجازی برگزار می شود

هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد با 8 جشنواره در 15 گرایش در بستر فضای مجازی برگزار می شود
هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد با 8 جشنواره در 15 گرایش در بستر فضای مجازی برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری هفته قرآن و عترت استان با 8 جشنواره در 15 گرایش فرهنگی و هنری با محوریت فضای مجازی، از 20 تا 26 مردادماه در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی پیرسبزی در جلسه ستاد برگزاری هفته قرآن و عترت استان افزود: جامعه ما جامعه ای دینی است و ضرورت دارد مبانی قرآن و عترت ، شخصیت ائمه و نگاه‌های دینی برای جامعه تبیین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برگزاری هفته قرآن و عترت فرصت مناسبی است برای شهرستان‌ها و جامعه قرآنی  خاطرنشان کرد:  در این برنامه ها ظرفیت‌های مختلف قرآنی در رشته های فرهنگی  و هنری را  و استعدادهای فعالان قرآنی و هنرمندان شناسایی و شکوفا می شود.  

پیرسبزی همچنین با اعلام جشنواره های هفته قرآن و عترت در استان افزود: مسابقات قرآنی در رشته های قرائت، ترتیل و حفظ کل، حفظ 20جزء ، حفظ 10جزء ، حفظ 5 جز و حفظ جزء 30 زیر 16 سال در سراسر شهرستان های استان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همه جشنواره ها با گستره استانی برگزار می شوند گفت: جشنواره سرود و نغمات دینی در شهرستان بویراحمد،جشنواره هنرهای تجسمی و نمایشگاه آثار تولیدی هنرمندان استان  با موضوعات خوشنویسی ،نقاشی خط، عکس،پوستر و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی، جشنواره نمایش خیابانی و نمایشنامه نویسی در شهرستان کهگیلویه با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می شوند.

وی در ادامه برگزاری جشنواره های شعر و داستان در شهرستان گچساران، مسابقه کتابخوانی در شهرستان بهمئی و طرح ویژه بیانیه گام دوم انقلاب در سراسر شهرستان های استان را از دیگر جشنواره های هفته قرآن و عترت استان اعلام کرد.  

پیرسبزی همچنین تجلیل از پیشکسوتان قرآنی  استان  را از دیگر برنامه های پیش بینی شده هفته قرآن و عترت استان عنوان کرد.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/535360

 

افتتاحیه مسابقات قرآن و عترت استان کهگیلویه و بویراحمد در باشت آغاز شد

مسابقات قرآن و عترت استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان باشت به مدت یک هفته آغاز شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی باشت علی حسینی گفت:مسابقات قرآن و عترت استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان باشت به مدت یک هفته آغاز شده است.

حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: ۲۵ داوطلب از شهرستان های هشتگانه کهگیلویه و بویراحمد در این مسابقات با هم رقابت می کنند.

وی بیان کرد:مسابقات قرآن و عترت استان کهگیلویه و بویراحمد از امروز بیستم مرداد تا روز بیست و ششم مرداد در ۲ حوزه مردان و زنان برگزار می شود.

خوبپور معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این جشنواره قرار بود در اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شود که به دلیل انتشار بیماری منحوس کرونا به هفته قرآن و عترت موکول شد که روز بیستم تا بیست و ششم مرداد ماه به عنوان هفته قرآن و عترت نامگذاری شده است و این مسابقات را محمود آسن داور و مربی بین المللی قرآن داوری می کند.

خوب پور در افتتاحیه این مسابقات در باشت اظهار داشت: دومین دور گرامیداشت هفته قرآن و عترت کهگیلوبه و بویراحمد در سطح استانی در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل در دو بخش برادران و خواهران در طی هفته جاری از تاربخ ۲۰ مرداد لغابت ۲۶ مرداد برگزار می شود.

وی برگزاری مسابقات قرآنی را فرصت مناسبی جهت شناخت استعدادها و توانمندی ها و عاملی برای ایجاد جذابیتهای دینی و قرآنی در نسل نوجوان دانست و افزود: حضور و تشویق خانواده ها و ترغیب آنان به حضور فعال در مناسبات و برنامه های قرآنی باعث گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و آشنایی هرچه بیشتر با شبک زندگی قرآنی و ائمه ی معصوم خواهد شد.

معاونت دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : این جشنواره در ۱۵ گرایش فرهنگی و هنری با محوریت فضای مجازی از ۲۰ تا ۲۶ مرداد در استان برگزار می شود.

در مورد روش برگزاری مسابقات قرآن و عترت استان گفت:دوربین هایی تجهیز و از قرائت ،حفظ و ترتیب شرکت کنندکان فیلم گرفته می شود وسپس داوران آنهارا بازبینی و داوری می کنند.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536301

 

 

به مناسبت هفته قرآن و عترت دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی برگزار می شود

پنج نمایش قرآنی به دومین جشنواره تئاتر خیابانی راه یافتند . این جشنواره از بیست ویکم تا بیست و پنجم مردادماه 99 بمناسبت هفته قرآن و عترت برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه سید ایرج کاظمی‌جو گفت:پنج نمایش قرآنی به دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی راه یافتند

سید ایرج کاظمی‌جو رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت:پنج  نمایش قرآنی به دومین جشنواره تئاتر خیابانی راه یافتنداین جشنواره که از بیست و یکم تا بیست و پنجم مردادماه 99   بمناسبت هفته قرآن و عترت برگزار می شودهیات داوران دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی کهگیلویه و بویراحمد آرای خود را پس از بررسی ۹ اثر نمایشی، پنج اثر نمایشی را به عنوان برگزیده به دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی معرفی نمودند.

کاظمی جو گفت:اسامی آثار راه یافته به جشنواره را شامل نمایش "سرگذشت نابهنگام" نویسنده داوود پارسا و کارگردان معصومه جهانپور از لیکک، گروه تئاتر ترمه، نمایش "در کلبه ما رونق اگر نیست، صفاهست" نویسنده و کارگردان یاسر خالقی از لنده گروه تئاتر فردا از لنده، سند نویسنده و کارگردان افضل محمدی گروه تئاتر مردم از دهدشت، نمایش "سد معبر" نویسنده و کارگردان داوود پارسا گروه تئاتر پارسا تئاتر از گچساران و نمایش "گوهر" نویسنده پژمان شاهوردی و کارگردان مجید نیک پور گروه تئاتر وار از یاسوج عنوان کرد.

وی گفت:هئیت داوران دومین جشنواره تئاتر خیابانی علوم قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد را متشکل از زهرا نجف پور، رضا شریعتی‌راد و رضا رفیعی از هنرمندان فعال و توانمند در عرصه بازیگری و کارگردانی و ادبیات نمایشی استان عنوان کرد

کاظمی جو گفت:این جشنواره از بیست و یکم تا بیست و پنجم مرداد ماه ۱۳۹۹ بصورت آنلاین بمناسبت هفته قرآن و عترت برگزار می شود.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536181

 

اختتامیه جشنواره «نغمه های آسمانی» در گچساران برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: اختتامیه جشنواره سرود قرآن و عترت «نغمه های آسمانی» با اعلام برگزیدگان در گچساران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گچساران، امیرحسین نوروزی گفت: برگزیدگان جشنواره سرود قرآن و عترت «نغمه های آسمانی»  از بین ۱۸ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره و در نهایت ۸ اثر راه یافته به مرحله دوم داوری اعلام شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران ، با بیان اینکه این جشنواره با محوریت قرآن و اهل بیت (ع) در قالب هفته قرآن و عترت و حمایت کانون های مساجد  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شده بود.

وی تصریح کرد: با رای هیئت داوران جشنواره، گروه سرود بچه های بهشت مسجد صاحب الزمان (عج) شهر یاسوج از شهرستان بویراحمد، گروه سرود قدر مسجد صاحب الزمان (عج) روستای علی آباد از شهرستان بویراحمد به ترتیب مقام های اول و دوم و گروه سرود شهید نورالدینی پاتاوه از شهرستان دنا و رهروان ولایت شهرستان لنده به طور مشترک رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
نوروزی، منتخبین بخش تک خوانی بدون احتساب مقام (برگزیده) را گروه های سرود سفیران بهشت مسجد النبی (ع) شهرستان بویراحمد، سماء مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرستان کهگیلویه و رهروان ولایت شهرستان لنده اعلام کرد.
وی افزود: با رای داوران جشنواره، گروه سرود سماء مسجد امام حسن مجتبی (ع) دهدشت از شهرستان کهگیلویه به عنوان گروه سرود شایسته تقدیر انتخاب شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران ، در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، آثار ارسالی به جشنواره به صورت غیر حضوری داوری شدند و گروه های سرود منتخب با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرا کردند.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536354

 

 

جشنواره قرآنی به مناسبت هفته قرآن وعترت در شهرستان بهمئی برگزار شد

جشنواره قرآنی در هفته قرآن وعترت در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی جهان شاد طاعتی پور گفت:جشنواره قرآنی در هفته قرآن وعترت در شهرستان بهمئی برگزار شد.

طاعتی پور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی ضمن عرض خیر مقدم خدمت حافظان وشرکت کنندگان در این جشنواره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت وتجلیل از قرآن آموزان و فعالان عرصه قرآن وعترت و در کنار آن آموزش و رفع اشکال آنها بوده است.

وی در ادامه سخنان خود حضور در این محافل  نه تنها بار معنوی خاصی دارد بلکه باعث تقویت بنیه علمی فعالان عرصه قران می باشد.

این مسئول فرهنگی بیان داشت: در این جشنواره تعداد قابل توجهی شرکت کننده به رقابت پرداختند که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی کار انها ضبط و در استان داوران آنها را داوری ونتایج را اعلام خواهند کرد و به برگزیدگان جوایز نفیسی همراه با لوح سپاس اهدا خواهد شد.

وی در پایان از مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان  و معاونت قرآن وعترت اداره کل ارشاد وهمه کسانی که ما را در برگزاری این جشنواره همکاری نمودند تقدیر وتشکر نمود.

جانمحمدخوبپور معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان گفت: این جشنواره قراربود دراسفندماه ۹۸برگزارگرددکه به دلیل وجود بیماری منحوس کرونا به تعویق افتاد و این هفته بعنوان هفته قرآن وعترت معرفی شد.

خوبپور هدف ازبرگزاری این جشنواره را بیشتر توجه به مفاهیم قرآنی از نسلی به نسل دیگر و همچنین نشر فر هنگ قرآنی در جامعه، و روی آوردن جوانان و نوجوانان با آموزه های قرآنی میباشد.

وی در پایان سخنان خوداز مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان ،رئیس وپرسنل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان وهمه کسانی که در برگزاری جشنواره قرآن وعترت همکاری کرده اند بهمئی تقدیر و تشکرکرد.

 

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536461

 

 

مسابقات حفظ و قرائت قرآن در شهرستان گچساران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی گچساران  امیرحسین نوروزی گفت:مسابقات حفظ و قرائت قرآن در در محل مسجد شهیدان گچساران  برگزار شد.

 

رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی گچساران گفت: داوطلبان در رشته های های حفظ 10 جزء، حفظ 5 جزء حفظ جزء 30( زیر 15 سال) و در رشته قرائت شرکت داشتند.

 

وی بیان کرد:60 نفر در دو بخش خواهران و برادران  با رعایت پروتکل های بهداشتی در این مسابقات قرآنی به رقابت پرداختند.

 

 نوروزی برگزاری مسابقات  قرآنی را فرصت مناسبی برای ورود طراوت قرآنی در بطن خانواده‌ها دانست و افزود: برپایی این مسابقات که با استقبال فعالان قرآنی همراه است موجب رشد استعدادهای قرآنی  خواهد شد

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536653

 

 

برگزیدگان جشنواره شعر و داستان هفته قرآن وعترت در شهرستان گچساران معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره شعر و داستان هفته قرآن وعترت در شهرستان گچساران مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گچساران امیرحسین نوروزی گفت: برگزیدگان بخش شعر و داستان جشنواره قرآنی بمناسبت هفته قرآن وعترت مشخص شدند.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گچساران ضمن تبریک عید غدیر خم عید امامت و ولایت گفت: به مناسبت هفته قرآن و عترت  و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  و معاونت قرآن وعترت جشنواره قرآن وعترت در بخش های مختلف برگزار شد.

نورورزی بیان داشت :در بخش شعر وداستان به محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران  قریب به 200 اثر شامل 130شعر کلاسیک،34شعر نو و 32 داستان کوتاه به دبیرخانه جشنواره ارسال ش.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گچساران گفت: پس از داوری آثار راه یافته به دیبرخانه جشنواره، نفرات اول تاسوم بخشهای شعرکلاسیک ، نو و داستان مشخص شدند.

نورورزی ،خاطر  نشان کرد: اختتامیه جشنواره تا پایان مرداد ماه برگزار و به آثار برگزیده لوح تقدیر و هدایایی اهدا خواهد شد.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/536390/

 

 

برگزاری جشنواره شهرستانی وانتخابی قرآن وعترت به میزبانی شهرستان لنده

به منظور تبلیغ ونشر آموزه‌های قرآنی و ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه جشنواره قرآنی در رشته های مختلف برای سنین زیر و بالای 15سال برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لنده، اسماعیل زارعی گفت: به منظور تبلیغ و نشر آموزه‌های قرآنی و ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه جشنواره قرآنی در رشته های مختلف برای سنین زیر و بالای 15سال برگزار می کند.

زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده گفت:به جهت تبلیغ ونشر آموزه‌های قرآنی و ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اقدام به برگزاری جشنواره شهرستانی وانتخابی استانی قرآن و عترت با رعایت پروتکل های بهداشتی نموده است.

زارعی بیان کرد:این جشنواره در رشته های مختلف قرائت ویژه برادران در رده های سنی زیر پانزده سال وبالای پانزده سال،ترتیل ویژه برادران و خواهران زیر پانزده سال وبالای پانزده سال،حفظ جزء سی ویژه برادران و خواهران زیر پانزده سال،حفظ پنج جزء،ده جزء وحفظ کل ویژه برادران و خواهران برگزار میگردد.

وی گفت:منتخبین شهرستانی  به جشنواره استانی معرفی خواهند شد و همچنین زمان برگزاری جشنواره از 2۱مرداد ماه سال‌جاری می‌باشد.

این مسئول فرهنگی درپایان گفت:یکی دیگر از برنامه های این هفته برنامه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می باشد.

https://kb.farhang.gov.ir/fa/news/533866

Bottom of Form

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید