نمایش جزییات خبر
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲

تجلیل از نفرات برتر بیست و یکمین دوسالانه نقاشان استان قم

مراسم تجلیل از نفرات برتر دوسالانه نقاشان استان قم و همچنین فراخوان هنرهای تجسمی مدافعان سلامت با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و اساتید هنرهای تجسمی در سالن شهید سیدمرتضی آوینی برگزار شد.
تجلیل از نفرات برتر بیست و یکمین دوسالانه نقاشان استان قم

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، علی سلطانی رئیس انجمن هنرهای تجسمی استان در رابطه با شیوع بیماری کرونا و فراخوان هنرهای تجسمی مدافعان سلامت گفت: فراخوان مدافعان سلامت را با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی آغاز کردیم که 133 اثر از 71 هنرمند و در نهایت 61 اثر برای بازدید اکران شد و شش نفر برگزیده شدند.

وی با اشاره به این که بیست و یکمین دوسالانه نقاشان استان قم با همزمانی شیوع ویروس کرونا همراه شد و نمایشگاه این دوره به طرز شایسته‌ای برگزار نشد، افزود: 350 اثر از 109 هنرمند برای انجمن فرستاده شد و در نهایت 95 اثر از 45 هنرمند در دو بخش اصلی و جنبی اکران شد و در هر دو بخش تقدیرشدگان شش نفر برگزیده داشتیم.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی استان قم ادامه داد: کارت عضویت انجمن با توجه به انتخابات و مجمع عمومی انجمن که در پاییز امسال برگزار خواهد شد، در این مراسم رونمایی خواهد شد و شرکت در این مجمع منوط به دریافت کارت انجمن خواهد بود که افتتاح و صدور اولین کارت به احترام پیشکسوتان هنرهای تجسمی استان با استاد بهمن آغاز گردید.

وی ابراز کرد: کارت‌های عضویت انجمن در سه نوع افتخاری، پیوسته و وابسته در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت که کارت عضویت افتخاری برای اعضای افتخاری انجمن از قبیل پیشکسوتان و کارت عضویت پیوسته برای هنرمندان هنرهای تجسمی و کارت عضویت وابسته برای صنوف وابسته به هنرهای تجسمی است که در دو کارت عضویت اول، متقاضی حق رای در انتخابات و مجمع عمومی انجمن را داراست و در کارت عضویت وابسته حق رای ندارد.

گفتنی است نفرات برتر فراخوان تولید آثار هنرهای تجسمی با موضوع مدافعان سلامت و در بخش‌های نقاشی دیجیتال، تصویرسازی و پوستر به ترتیب به سیدعلیرضا سعادتی، فاطمه فرامرزی، سحر رضائیه‌زاد، مهشید رجایی، فریده‌سادات جعفریان و محسن فرجی اعطا شد و مبلغ شش میلیون ریال وجه نقد، لوح تقدیر و کارت عضویت انجمن نیز به ایشان تعلق گرفت.

همچنین از نفرات برگزیده بیست و یکمین دوسالانه نقاشان قم، علی فلاح‌کردی، فائزه فقیه‌موسوی، سیده‌فاطمه هاشمی، مریم معماریان، زهرا رحمتی و فهیمه قربانی با جوایز ده میلیون ریال وجه نقد، تندیس دوسالانه، لوح تقدیر و کارت عضویت پیوسته انجمن و نیز زینب بلور ور، حورا خوش‌رفتار، رویا علیزاده، نرگس گل‌محمدی، الهام‌سادات میوه‌چی و حسین ورال نفرات تقدیر بعمل آمد که لوح تقدیر و کارت عضویت پیوسته انجمن توسط سرکار خانم ضیغمی نماینده هیئت داوران به آن‌ها تقدیم شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید