نمایش جزییات خبر
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۹

استقبال از طرح تابستان کتاب در خراسان رضوی

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در طرح تابستانه کتاب در این استان، استقبال مطلوبی از خرید کتاب توسط مردم انجام گرفت به طوری که طی سه روز میزان قابل توجهی از یارانه اختصاص یافته به این طرح در استان مصرف شد.
استقبال از طرح تابستان کتاب در خراسان رضوی

افشین تحفه گر در حاشیه بازدید از چند کتابفروشی متولی اجرای این طرح در مشهد افزود: در سه روز نخست اجرای طرح تابستانه کتاب در خراسان رضوی ۷۰ کتابفروشی فروش داشتند که از این تعداد ۵۴ کتابفروشی در شهر مشهد و ۱۶ کتابفروشی نیز در شهرستان های استان بودند.

وی اضافه کرد: کل یارانه اختصاص یافته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای طرح تابستانه کتاب در خراسان رضوی دو میلیارد و ۴۲۷ میلیون ریال است که طی سه روز اول اجرای این طرح ۷۲۹ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۷۰۴ ریال از این میزان مصرف شده است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کل کتابفروشی‌هایی که به اجرای طرح تابستانه کتاب در استان اختصاص یافتند ۸۲ کتابفروشی هستند که از این تعداد ۶۳ کتابفروشی در مشهد و ۱۹ کتابفروشی در شهرستانهای استان هستند.

تحفه‌گر افزود: فروش کتاب توسط مجموعه کتابفروشیهای شرکت کننده در طرح تابستانه کتاب در خراسان رضوی طی سه روز گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب به ارزش سه میلیارد و ۹۱۷ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۷۹۵ ریال بود و بیشترین فروش کتاب در این مدت مربوط به کتابفروشی آبان شهرستان مشهد به میزان ۵۳۹ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۰۰ ریال است.

وی ادامه داد: طرح تابستانه کتاب امسال از ۱۸ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور در خراسان رضوی آغاز شده است و تا ۳۰ مرداد ماه ادامه دارد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید