نمایش جزییات خبر
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹

" اخلاق " مهمترین اصل در حرفه روزنامه نگاری است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان بازدید از دفتر نشریه آوای لرستان گفت: رعایت چهارچوب های اخلاقی مهمترین اصل در حرفه روزنامه نگاری و فعالیت رسانه ای است.
" اخلاق " مهمترین اصل در حرفه روزنامه نگاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی، مدیر کل در جریان بازدید از دفتر نشریه آوای لرستان، ضمن تقدیر از تلاشهای مجموعه خبرنگاران و کارکنان این نشریه، گفت: حمایت از فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای و تمامی فعالان این حوزه از وظایف اداره کل است و تلاش می کنیم حقوق اصحاب رسانه استان در تمام زمینه ها محقق شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: رعایت اخلاق مهمترین اصل در حرفه روزنامه نگاری و فعالیت رسانه ای است و نباید به گونه ای عمل کنیم که فضای مطبوعاتی و رسانه ای استان به بی اخلاقی آلوده شود.

فتایی سپس با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در طی نزدیک به یکسال گذشته، گفت: اصلی ترین نیاز امروز استان در حوزه فرهنگ و هنر، فضاهای تخصصی و حل مشکلات و کاستی های زیر ساختی و زیربنایی است که سالها مغفول مانده و ما در طی این مدت تلاش کرده ایم تا این نقیصه را تا حد امکان مرتفع سازیم.

وی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از سال 1396 تاکنون از چهل میلیارد ریال به نزدیک به 140 میلیارد ریال افزایش یافته و بسیاری از طرح های عمرانی نیمه تمام و نیمه تعطیل یا تعطیل عمرانی در این حوزه که با نبود یا کم بود اعتبار مواجه بوده اند، جان دوباره ای گرفته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه گفت: تالار شهید آوینی به عنوان تنها سالن تخصصی مرکز استان پس از نزدیک به 25 سال با مبلغی در حدود 500 میلیون تومان بازسازی شده و انشاالله بعد از بازگشت شرایط عادی به کشور و استان میزبان رویدادهای مختلف بین المللی، ملی و منطقه ای خواهد بود.

فتایی در پایان خاطر نشان ساخت: استان لرستان در ارزیابی عملکرد وزارتی در حوزه های مختلف همواره در بین استانهای برتر کشور حضور داشته، اما متاسفانه بنا بر دلایل گوناگون در رتبه بندی وزارتی جزء استانهای درجه سوم کشور محسوب می شود و ما در دوره جدید یکی از اهداف اصلی خود را ارتقاء رتبه اداره کل از سه به دو قرار داده ایم و در این زمینه خوشبختانه موفق به جلب نظر موافق مسئولین وزارتی و استانی شده و قرار است طی جلساتی با مسئولین سازمان اداری و استخدامی کشور ضمن دفاع از حق هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه و جامعه قرآنی استان، این خواسته مهم را جامه عمل بپوشانیم.

در ادامه این دیدار محمد فیضی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و نشریات استان و سردبیر هفته نامه آوای لرستان، با اشاره به ظرفیتهای فراوان رسانه ای استان، گفت: لرستان چهره های شاخص بسیاری را در زمینه روزنامه نگاری و خبرنگاری به کشور معرفی نموده که باید از ظرفیت و تجارب آنان در جهت رشد و ارتقاء فعالیت مطبوعاتی استان بهره گرفت.

مسئول نمایندگی روزنامه سراسری نوآوران در لرستان افزود: مطبوعات و نشریات مدافعان حقوق عمومی و صدای مردم هستند و مسئولین باید خود را در برابر خبرنگاران و روزنامه نگاران پاسخگو بدانند. 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید