نمایش جزییات خبر
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸

ساماندهی توزیع انواع آگهی ها در دستور کار اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان

عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در بازدید از دفتر هفته نامه«بیانی» به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: ساماندهی توزیع انواع آگهی ها(دولتی،ثبتی و حقوقی) جهت بهره مندی کلیه نشریات محلی از آنها در دستور کار اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی قرار گرفت.
ساماندهی توزیع انواع آگهی ها در دستور کار اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی دیروز در بازدید از دفتر نشریه هفته نامه «بیانی» که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد گفت: در این شرایط که همه امور تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است رسانه های نیز از این شرایط سخت بسیار متضرر شدند به تبع این شرایط تعداد انواع آگهی ها نیز بسیار کم شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: مکاتبات موثری با سازمانها و ادارات و نهادهای نظارتی استان در خصوص ارجاع آگهی های ارگان های دولتی به فرهنگ وارشاد اسلامی انجام شده است در این مکاتبات تاکید شده است که اسناد مالی ادارات دولتی سطح استان در صورت نداشتن گواهی ارزش آگهی ارشاد انجام  و تایید نهایی نشود.

رستمی در بخشی دیگر از اقدامات انجام شده در خصوص نشریات محلی گفت: راه اندازی مجتمع رسانه ای در استان بخشی از مشکلات موجود رسانه های محلی را حل خواهد کرد البته تحقق ساخت مجتمع رسانه ای در شهر سنندج منوط به پیگیری خانه مطبوعات و انجمن صنفی نشریات محلی است.

وی اضافه کرد: راه اندازی دکه های مطبوعاتی اختصاصی برای نمایش و فروش نشریات در سطح استان در دستور کار و از سوی انجمن صنفی نشریات محلی پیگیری و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده است.

رستمی در خصوص عدم استقبال مردم از نشریات محلی و سراسری در این برهه را اینچنین تشریح نمود: بخشی از این عدم استقبال به شرایط کرونایی مربوط است اما بخشی از این مشکلات به دلیل نبود ساز و کار توزیع نشریات و بازاریابی صحیح در نشریات محلی است.

گلاویژ مرادی صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه «بیانی» و عضو هیات مدیره خانه مطبوعات در این دیدار گفت: شرایط چاپ نشریات محلی بسیار سخت و کاهش آگهی ها و عدم پرداخت یارانه مطبوعات و سخت گیری های معاونت امور مطبوعاتی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اختصاص یارانه مطبوعات در مناطق کمتر توسعه یافته کشور از جمله استان کردستان، امکان انتشار و چاپ منظم نشریات محلی استان را غیر ممکن ساخته است.

در پایان از سوی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از خبرنگاران نشریه و صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه »بیانی» با اهدای دسته گل و لوح سپاس و بسته فرهنگی تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: هبته نامه بیانی کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید