نمایش جزییات خبر
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹

«سیل مهربانی» از گلستان در بازار نشر ایران جاری خواهد شد

معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به انتشار فراخوان ملی کتاب عکس «سیل مهربانی»، گفت: این کتاب، قابی ماندگار از آثار عکاسان سراسر کشور با موضوع سیل خواهد بود.
«سیل مهربانی» از گلستان در بازار نشر ایران جاری خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، رضا یازرلو افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی انجمن عکاسان استان گلستان و انجمن سینمای جوان ایران به منظور حمایت و ارتقای سطح عکاسی و بسترسازی بهتر و پیشرفت سطح گفت‌وگوی بصری جامعه محترم عکاس و با هدف جلب توجه و مشارکت بیشتر جامعه در پیشگیری هدفمند و جلوگیری از بروز بلایای طبیعی، در نظر دارد با جمع‌آوری آثار هنری عکاسان سراسر کشور با موضوع سیلاب‌های اخیر در برخی از استان‌های کشور اقدام به چاپ کتاب عکس کند.

وی در تشریح موضوع فراخوان، افزود: تصاویر مستند از شروع سیل 1398 در استان‌های خوزستان، لرستان، گلستان، فارس و مازندران، تصاویر خسارت‌ها و آسیب‌های سیل، تصاویر امداد و نجات (تصاویر شرکت گروه‌های امدادی دولتی و مردمی و...)، تصاویر خدمات فرهنگی و بهداشتی و... موضوعات این فراخوان هستند.

یازرلو با اشاره به این‌که فراخوان در دو بخش سیلابهای سال 98 و  سیلاب‌های گذشته ایران است، ادامه داد: عکس‌های مربوط به سال‌ها و دهههای گذشته از سیلابهای اتفاق افتاده در ایران، باید کیفیت مناسبی برای چاپ داشته باشند.

وی گفت: شرکت تمامی عکاسان در این فراخوان آزاد است  و هر عکاس می تواند برای هر بخش حداکثر 6 اثر ارسال کند.

یازرلو ،گفت: آغاز دریافت آثار از امروز 20 مردادماه خواهد بود و تا 10 مهرماه ادامه خواهد داشت. پس از انتخاب و داوری نهایی در 20 مهرماه، تلاش می‌کنیم تا پیش از پایان سال جاری کتاب ‌را به چاپ برسانیم.

معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان،  در خاتمه بیان کرد: علاقه‌مندان می توانند برای دریافت متن کامل فراخوان به تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان مراجعه کنند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید