نمایش جزییات خبر
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷

ثبت نام 130 واحد فرهنگی و هنری جنوب کرمان در سامانه کارا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به اینکه تا به امروز 130 واحد فرهنگی و هنری جنوب کرمان برای دریافت تسهیلات حمایتی در سامانه کارا ثبت نام کرده اند، گفت: زمان برای ثبت نام تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.
ثبت نام 130 واحد فرهنگی و هنری جنوب کرمان در سامانه کارا

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حسین اسحاقی با اشاره به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در پی شیوع ویروس کرونا به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری، اظهارداشت: تعطیلی فعالیت‌ها سبب آسیب به بخش‌های مختلف در کشور شده است.

وی با اشاره به شرایط ثبت نام فعالان فرهنگی و هنری در این سامانه، افزود: صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری که دارای کد کارگاهی و بدون کد کارگاه هستند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

اسحاقی با بیان اینکه دولت در همین راستا، برنامه‌هایی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی کرده است، افزود: پرداخت تسهیلات یکی از برنامه‌های حمایتی دولت است که در همین راستای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط را برای ثبت نام از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده در حوزه فرهنگ و هنر برای دریافت این تسهیلات در سامانه کارا فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری همچنان برای ثبت نام در این سامانه فرصت دارند، تصریح کرد: شرایط برای ثبت نام متقاضیان فاقد کد کارگاهی بیمه در این سامانه فراهم شده و تا پایان مرداد ماه نیزثبت نام تمدید شده است.

وی با بیان اینکه چندین بانک و مؤسسه مالی برای پرداخت تسهیلات پیش بینی شده است، افزود: فعال بودن کسب و کارها، تعدیل نکردن نیروها و عدم استفاده از بیمه بیکاری از سال گذشته تاکنون از شرایط دریافت تسهیلات است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ پرداختی تسهیلات را برای واحدهای تعطیلی اجباری ۱۶ میلیون تومان و برای واحدهای فعال تعطیل نشده ۱۲ میلیون تومان و کارگاه های فاقد بیمه بین 6 تا 8 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از آبان ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید