نمایش جزییات خبر
مدیر خانه مطبوعات گلستان؛
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۲۱

شغل خبرنگاری در گلستان هیچ مفهومی ندارد

هادی علمدار مدیر خانه مطبوعات گلستان در آیین متمرکز گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه استان، گفـت: مشکلات قشر خبرنگار در طول سال بازگو می شود اما تنها در روز خبرنگار دارای اهمیت می شود.
شغل خبرنگاری در گلستان هیچ مفهومی ندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، هادی علمدار در آیین متمرکز گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه که در یکشنبه 19 مرداد ماه با حضور استاندار گلستان و جمعی از مسئولان و خبرنگاران در سالن جلسات استانداری گلستان برگزار شد، با کلامی ساده و صمیمی خطاب به حاضران گفت: متاسفانه در استان گلستان تعریفی از خبرنگار وجود ندارد.

وی افزود:  مشکلات قشر خبرنگار در طول سال بازگو می شود اما تنها در روز خبرنگار دارای اهمیت می شود و این صدا تا سال بعد مسکوت می ماند، در صورتی که در طول سال بایستی پیگیر موضوعات این قشر چون معیشت، بیمه و غیره بود.


وی با تاکید مجدد بر اینکه در استان گلستان تعریفی از خبرنگار وجود ندارد و در این استان شغل خبرنگاری هیچ مفهومی ندارد افزود: موضوع رتبه بندی خبرنگاران نیمه کاره رها شد و  متاسفانه خبرنگاران ابزاری برای کارهای رسانه ایی هستند و هیچ منفعتی برای خود آنان در این بین وجود ندارد.

علمدار در پایان خواستار توجه فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به دغدغه های اهالی رسانه شد. همچنین وی خواستار شفافیت بیشتر  فعالیت ها و تصمیم گیری ها در حوزه های مرتبط با رسانه استان گلستان شد.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید