نمایش جزییات خبر
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۸

ظرف دو هفته آتی اجرای بیمه کرونای خبرنگاران صورت می‌گیرد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ظرف دو هفته آتی اجرای بیمه کرونای خبرنگاران صورت می‌گیرد و لایحه حمایت از خبرنگاران که کار مشترک دو وزارتخانه کار و ارشاد است، به نقاط مثبتی رسیده است.
ظرف دو هفته آتی اجرای بیمه کرونای خبرنگاران صورت می‌گیرد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از رادیو گفت وگو، همایون امیرزاده در بخش "باسخنگویان" برنامه "رویداد" رادیو گفت‌وگو با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای روز خبرنگار به تجلیل از خانواده شهدای خبرنگار، بازدید از روزنامه جام جم و دیدار با خانواده روح الله رجایی و نیز سایر برنامه‌های متنوع وزارتخانه متبوع‌اش اشاره کرد.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو ادامه داد: صندوق هنر تا دو هفته دیگر بیمه کرونای خبرنگاران را پوشش می‌دهد که همپای مجاهدت‌های صف اول مبارزه با کرونا –مدافعان سلامت- حرکت کرده و لازم بود اقدامی برای اهالی رسانه صورت گیرد.

امیرزاده گفت: ظرف دو هفته آتی اجرای بیمه کرونای خبرنگاران صورت می‌گیرد و لایحه حمایت از خبرنگاران که کار مشترک دو وزارتخانه کار و ارشاد است، به نقاط مثبتی رسیده است.

وی افزود: این لایحه امنیت شغلی خبرنگاران را حفظ کرده و کاری اصولی و ریشه‌ای برای حمایت از این مجموعه خدوم و پر تلاش است.

امیرزاده با اعلام این خبر افزود: سامانه کارا ۶۷ میلیارد تومان به ۴۷۸ بنگاه خبری و رسانه‌ای به مناسبت کرونا پرداخت کرده است و مجموعا ۴۵۹۹ نفر شاغل را پوشش می‌دهد.

وی همچنین از ارکستر تولیدی این وزارتخانه با شعری از حضرت سعدی و تقدیمی به محضر مدافعان سلامت سخن گفت و افزود: نوای آدمیت نام قطعه‌ای بود که از طرف ارکستر ملی ایران به مدافعان سلامت تقدیم و کاری بسیار فاخر بود.

امیرزاده با بیان این مطلب گفت: ۲۰۰ نفر در تالار وحدت و با رعایت پروتکل‌ها این کار را اجرایی کردند و آهنگساز این کار جناب سهراب کاشف بودند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موج دوم کرونا سازمان اوقاف مجددا دستور کارگاه تولید ماسک را به امامزاده‌ها اعلام کرد که ۱۰ مرکز صرفا برای کودکان اقدام به تولید ماسک می‌کند.

امیرزاده ادامه داد: روزانه ۵۰۰ ماسک ویژه کودکان در هر یک از بقاع متبرکه تولید شده و این ظرفیت تا ۲۰۰۰ نفر قابل افزایش می‌باشد.

وی در پایان این گفتگوی رادیویی اعلام کرد: بمناسبت درگذشت روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم–نهاد کتابخانه‌های عمومی- کتابخانه جدیدی را بنام این عزیز در خیابان هنگام نامگذاری کرد
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید