نمایش جزییات خبر
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵

خبرنگاران تلاشگران بدون ادعای جوامع بشری هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: خبرنگاران تلاشگران بدون ادعای جوامع بشری هستند که در راه اطلاع رسانی گام برمی دارند.
خبرنگاران تلاشگران بدون ادعای جوامع بشری هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور شنبه شب در برنامه رادیویی مردم و مسئولان بیان کرد: خبرنگاران علاوه بر سفیر اطلاع رسانی، راویان حقیقت نیز می باشند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران تلاشگران بدون ادعای جوامع بشری هستند، افزود: این عزیزان در تمام فصول سال در راه اطلاع رسانی دقیق و شفاف گام برداشته و این را یک افتخار بزرگ در راه خدمت به مردم می دانند.

کرمپور عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیب های بسیار شدید به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی سامانه ای را با عنوان "کارا" جهت حمایت از این کسب و کارها راه اندازی کرد که بتوانند بخشی از صدمات را جهت احیاء دوباره آنها جبران کند.

وی بیان داشت: مطبوعات و رسانه های استان می توانند از وام ناشی از آسیب به کسب و کارهای فرهنگی و هنری استفاده کنند که این تسهیلات به 5 نفر از نیروهای دارای کد بیمه نشریه تعلق می گیرد.

کرمپور اظهار کرد: بهره این وام ۱۲ درصد تعیین شده است و به ازای هر فرد بیمه‌شده مبلغ ۱۲ میلیون تومان پرداخت خواهد شد

وی ادامه داد: هم اکنون 35 هفته نامه، 4 دو هفته نامه، 5 ماهنامه، 10 فصلنامه، 3 دو فصلنامه و 2 سالنامه ثبت شده در بخش نشریات چاپی استان مشغول فعالیت هستند.

کرمپور عنوان داشت: 132 پایگاه خبری، نماینده خبرگزاری، نماینده نشریه سراسری و نشریات دیجیتال تا پایان تیرماه 99 توسط فعالان عرصه مطبوعات و رسانه های استان اداره می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان سخنان خود ضمن تبریک روز خبرنگار و عید سعید غدیر، به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان بازدید از نشریات فراهم نبود، انشاء الله با ریشه کن شدن این ویروس و بازگشت شرایط به روال عادی، دیدار با اهالی رسانه را انجام خواهیم داد.

 لازم به توضیح است علی هوشمند عضو اصلی هیئت رئیسه  خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر در برنامه مردم و مسئولان حضور داشت و گزارشی مختصر از فعالیت های خانه مطبوعات و رسانه های استان بیان نمود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید