نمایش جزییات خبر
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸

نمایشگاه استانی کتاب به صورت مجازی برپا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه برای برپایی نمایشگاه استانی کتاب به صورت مجازی در سال جاری اعلام آمادگی کردیم، گفت: سه تاریخ در ماه‌های مهر و آبان برای برگزاری این رویداد فرهنگی در استان پیشنهاد شده است.
نمایشگاه استانی کتاب به صورت مجازی برپا می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه برنامه‌ها بویژه در حوزه فرهنگ و هنر تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفتند و اجرای بسیاری از آنها لغو و تعدادی هم به فضای مجازی کشانده شده است.

وی یکی از برنامه‌های شاخص فرهنگی استان را برپایی نمایشگاه استانی کتاب خواند و اضافه کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان  سال گذشته بیش از ۷۰، ۸۰ هزار نفر  بازدید کننده داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید براینکه سلامت مردم در اولویت همه برنامه‌های مسوولان قرار دارد، گفت: امسال در راستای حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از برنامه‌هایی که موجب اجتماع مردم می‌شود، برای برپایی نمایشگاه کتاب در فضای مجازی اعلام آمادگی کردیم.

رستمی با اشاره به اینکه ساز و کار برپایی نمایشگاه کتاب به صورت مجازی بطور مشترک برای تمام استان‌ها تعیین می‌شود، یادآور شد: از مهر تا آبان سه تاریخ برای برپایی این نمایشگاه به تهران پیشنهاد دادیم.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه به منظور حمایت از ناشران و کتابفروشان برپا کی‌شود و بن خرید کتاب هم مانند سال‌های گذشته در اختیار خریداران قرار داده خواهد شد.

نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان روز چهارشنبه دهم مهرماه سال ۹۸ گشایش یافت، ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه ۸۰ هزار و ۸۳۷ عنوان کتاب را به نمایش گذاشتند و کتاب‌های آن با ۳۰ درصد تخفیف به علاقمندان عرضه شد.

۲۰ درصد از این تخفیف‌ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب تخفیف بن کارت خرید تامین اعتبار و ۱۰ درصد نیز از سوی ناشران به علاقه‌مندان ارایه شد.

۱۷۹ مورد از ۳۷۹ ناشر حاضر در این نمایشگاه به صورت مستقل، ۱۴۷ مورد به صورت نمایندگی، ۱۱ مورد داخل استان، ۴۲ مورد ناشران بین المللی و هشت مورد نیز فروشگاه کتاب کردستان بودند.

ناشران داخلی ۷۱ هزار و ۴۶۵ عنوان از ۸۰ هزار و ۸۳۷ عنوان کتاب را در این نمایشگاه ارائه کردند و تعداد عناوین ناشران خارجی نیز ۹ هزار و ۳۷۲ مورد بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: نمایشگاه کتاب کردستان مجازی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید