نمایش جزییات خبر
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد:
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۲۸

به دنبال تربیت نیروهای متخصص و انقلابی در حوزه‌های فرهنگی هستیم

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ما در این مجموعه به دنبال تربیت نیروهای متخصص، متعهد و انقلابی در حوزه‌های گوناگون فرهنگی و هنری هستیم.
به دنبال تربیت نیروهای متخصص و انقلابی در حوزه‌های فرهنگی هستیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام حبیب‌رضا ارزانی عصر روز پنجشنبه شانزدهم مردادماه در آیین رونمایی از نماد پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران (فهما) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) گفت: در کشورمان بیش از 25 هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که 98 درصد این کانون‌ها در طرح جامع فهما مشارکت داشتند.

وی بر ضرورت احیای کارکردهای مساجد در نظام اسلامی به عنوان یک وظیفه اصلی و اساسی تأکید کرد و گفت: طرح جامع فهما به دنبال هم‌آوایی و هم‌افزایی بوده و همه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط و فعالان مساجد باید با محوریت ائمه جماعات برای استمرار و بالندگی این طرح در سال‌های آینده مشارکت کنند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه طرح جامع فهما به دنبال فعال‌سازی و اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری بر اساس معیارهای دینی و انقلابی مساجد است، اظهار داشت: ما به دنبال تربیت نیروهای متخصص، متعهد و انقلابی در عرصه های گوناگون فرهنگی و هنری هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای روزآمدی فعالیت‌ها در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و پیگیری برنامه‌های بروز در قالب طرح جامع فهما، اقدامات انجام گرفته در این طرح را مورد توجه قرار داد و گفت: پیش از شیوع کرونا اولین رویداد ملی فهما در سال 98 به انجام رسید و بحمدالله نتایج مطلوبی به دست آمد.

ارزانی با بیان اینکه در طرح جامع فهما ارتقاء کیفی و کمی فعالیت‌های فرهنگی و هنری به موازات یکدیگر پیگیری شده است، اظهار داشت: در اجرای طرح فهما در سال گذشته کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و در مجموع ارزیابی‌ها استان قم با فاصله زیاد در رتبه نخست قرار گرفت.

وی در پایان با بیان اینکه عنوان «پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران» تا پایان سال 1400 به استان قم واگذار شده است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم طرح‌ها و الگوهای مناسب را از سوی جمهوری اسلامی ایران در اختیار همه مسلمانان و جهانیان قرار دهیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید