نمایش جزییات خبر
در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه گلستان؛
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۱۹

خبرنگاران چشم و گوش مردم و پل ارتباطی آن ها با مسئولان هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه گلستان، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.
خبرنگاران چشم و گوش مردم و پل ارتباطی آن ها با مسئولان هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در شامگاه چهارشنبه  15 مردادماه در ویژه‌برنامه شبکه گلستان با موضوع 17 مرداد روز خبرنگار حضور یافت.

وی ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران قشری مسئولیت‌پذیر و  دغدغه مند هستند؛ آن‌ها همواره  چشم و گوش مردم و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین بوده و با پیشنهادهای کارشناسی و نقد عالمانه فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه درباره وضعیت حوزه رسانه استان گفت: در استان گلستان 136 دفتر نشریه شامل فصل‌نامه ماهنامه، دوهفته‌نامه ، روزنامه و ... فعالیت دارند. همچنین 42 پایگاه خبری، 65 دفتر سرپرستی و نمایندگی نشریات سراسری، دو دفتر توزیع در استان فعالیت دارند.

کشمیری افزود: حدود 400  نفر شامل مدیرمسئول، سردبیر، خبرنگار، موزع، عکاس خبری و ... در استان فعالیت دارند. همچنین  182 نفر عضو خانه مطبوعات هستند و  208 تحت پوشش بیمه خبرنگاران قرار دارند که به نسبت گذشته  تعداد بیمه‌شدگان بیشتر شده و رو به افزایش خواهد بود.

کشمیری با قدردانی از حضور پرشور اهالی رسانه گلستان در موضوع سیل استان و اطلاع‌رسانی ویروس کرونا، در ادامه درباره اقدامات صورت گرفته، گفت: در سال گذشته نشست مستمری با مدیران مسئولان نشریات استانی داشته‌ایم و  درباره موضوعات و دغدغه‌های اهالی رسانه بارها هم‌اندیشی و چاره‌اندیشی کرده‌ایم.

وی سپس به افزایش بیمه‌شدگان و  اهدای تسهیلات وام  مشاغل خانگی به اهالی رسانه استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته صد در صد آگهی‌های ثبتی غیر سامانه‌ای به نشریات استانی تعلق گرفت .

کشمیری با اشاره به اینکه در سال 97 میزان 30 در صد آگهی‌های دولتی به نشریات استانی و 70 در صد به نشریات سراسری اختصاص‌یافته بود، ادامه داد: به اهتمام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و همدلی و همکاری دستگاه‌های دولتی، این عدد در سال 98 به 70 درصد استانی و 30 درصد کشوری رسید و امروز به رشد بیشتری رسیده ایم.

وی به ثبت  دو موسسه مطبوعاتی گلستان اشاره کرد و گفت: با عنایت خاصه‌ی استانداری گلستان و در آستانه‌ی روز خبرنگار حدود 200 هنرمند و 100 خبرنگار از وام  50 میلیون ریالی بهره‌مند شدند.

کشمیری گفت: روز خبرنگار بهانه‌ای است برای تقدیر از این قشر پرتلاش، ما برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده بودیم  اما به علت شیوع کرونا و قرمز شدن وضعیت استان، شکل برپایی جشن روز خبرنگار تغییر کرد.

وی افزود: آیین گرامیداشت روز خبرنگار در تاریخ 19 مردادماه در مجموعه استانداری گلستان با حضور جمع کوچکی از خبرنگار  به‌صورت حضوری و با ارتباط مجازی با 15 دستگاه اجرایی که بین 20 تا 30 خبرنگار و فعال رسانه‌ای مهمان آن‌ها خواهند بود برپا می‌شود.

کشمیری افزود: با کمک دستگاه‌های مختلف و به‌صورت وبینار در خدمت محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم بود و از خبرنگاران تجلیل خواهیم کرد.

وی گفت: در صورت امکان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دیداری با نماینده ولی‌فقیه و خانواده شهدای رسانه خواهیم داشت.

کشمیری نقش خبرنگاران در توسعه کشور  را مهم قلمداد کرد و گفت: خبرنگاران با رعایت وجدان کاری و با نقد منصفانه و عالمانه همواره می‌توانند کمک‌رسان و حامی توسعه استان و کشور باشند.

وی تلاش برای دانش‌افزایی و دید عالمانه و نگاه تخصصی را برای اهالی رسانه ضروری دانست و  گفت: در حد توان و با حضور مؤسسات مطبوعاتی امیدواریم روند آموزش را در استان توسعه ببخشیم.

کشمیری در خاتمه اظهار کرد: امید است با نظر خاصه و همکاری استانداری استان و ... بتوانیم اقدامات مؤثری را برای مسکن خبرنگاران انجام دهیم.

یادآوری می‌شود قرایی مسئول سازمان بسیج رسانه استان گلستان به‌صورت تلفنی دیگر مهمان گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه گلستان بود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید