نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی:
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰

اجرای طرح ختم آنلاین مجازی در استان، نیازمند فرهنگ سازی است

حجت الاسلام خدایاری گفت: اجرای طرح ختم مجازی در آذربایجان غربی با توجه به شیوع ویروس کرونا و اینکه مردم در رفاه باشند و آسیب نبیند، نیازمند فرهنگ سازی است.
اجرای طرح ختم آنلاین مجازی در استان، نیازمند فرهنگ سازی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، «حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری»، در اجرای مراسم ختم آنلاین در مسجد بازار باش ارومیه، اظهار کرد: اجرای طرح ختم مجازی در استان آذربایجان غربی با توجه به شیوع ویروس کرونا و اینکه مردم در رفاه باشند و آسیب نبیند، نیازمند فرهنگ سازی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، افزود: اگر مردم نسبت به اجرای طرح‌ها، آگاهی لازم و اطلاعات کافی داشته باشند، میزان مشارکت خود را افزایش می‌دهند و ما امیدواریم در تبیین این طرح مهم، بتوانیم از ظرفیت رسانه به‌خوبی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم هر چه زودتر شرایط به اوضاع عادی برگشته و شاهد بازگشایی مساجد و جضور مردم در این مراسمات باشیم.

خدایاری عنوان کرد: اتمام این شرایط هنوز مشخص نبوده و یا ممکن است شرایط دیگری دیده شود بنابراین این سامانه ها باید همیشه در دسترس باشد و با این برنامه ها می توان بخشی از آسیب ها را کاهش داد.

«حجت الاسلام اباذر بیگی» افزود: این انسان‌ها هستند که برای عبادت می‌توانند، فضا و یا ابزار آن را فراهم کنند که عبادت در فضای مجازی از جمله این ابزارها و فضاها است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی، گفت: برگزاری صحیح مراسم ختم مجازی کمک می‌کند که در این برهه از مشکلات بیماری کرونا بازماندگان استرس کمتری را تحمل کنند و بتوانند با برگزاری مراسم ترحیم آنلاین از غم از دست دادن عزیز خود بکاهند.

وی تصریح کرد: احساس تنهایی در این بحران کرونا عواطف منفی خانواده سوگوار را تشدید می‌کند. باید حضور مجازی خانواده، دوستان و آشنایان با نقش همدلانه و عاطفی باشد و سرکوب غم فقدان عزیز را در بر داشته باشد.

گفتنی است؛این سامانه با نام e-katm. ir برای ساماندهی مراسم یادبود درگذشتگان و همدردی با خانواده‌های اموات به صورت پایلوت در ۲ شهرستان ارومیه و خوی راه‌اندازی شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید