نمایش جزییات خبر
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲

جشنواره مجازی پیام واقعه غدیر برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: جشنواره پیام واقعه غدیر از عید قربان تا عید غدیر بصورت مجازی در جنوب کرمان برگزار می شود.
جشنواره مجازی پیام واقعه غدیر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان حسین اسحاقی در اینباره اظهارداشت: جشنواره پیام واقعه غدیر از عید قربان تا عید غدیر با هدف ترویج و تدوین جایگاه ولایت و گسترش فرهنگ دینی و معنوی ولایت بصورت مجازی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص شیوع بیماری کرونا در جامعه و به جهت جلوگیری از تجمعات در سطح شهر، بیشتربرنامه های این اداره کل در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

اسحاقی با بیان اینکه غدیر برای همه نشانی از هویت است، عنوان کرد: شناخت ما از این واقعه به شناخت معارف ناب اسلامی و دینی کمک خواهد کرد چرا که واقعه غدیر برای فرهنگ شیعی و ضرورت توجه به این مقوله بسیار مهم است.

وی با تاکید براینکه واقعه غدیر خم یک جریان صرف تاریخی و حادثه تاریخی نیست، عنوان کرد: غدیر خم مایه حیات اسلام ناب بود که اهمیت آن در آیات تبلیغ و اکمال دین مشخص شده است ما باید این واقعه را با برگزاری جشن ها، جشنواره ها و برنامه های متفاوت زنده نگه داریم.

اسحاقی با بیان اینکه این جشنواره در سه قالب دلنوشته، شعر و دکله برگزار می شود، افزود: از بین اثرات ارسال شده به شش نفر برگزیده جوایز نقدی اهدا می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: علاقمندان می توانند اثرات خود را خصوص واقعه غدیر، امامت و ولایت به شماره 09139579601 از طریق واتساپ ارسال نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید