نمایش جزییات خبر
۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷

برگزاری 18 برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه امامت و ولایت در لرستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری 18 برنامه فرهنگی و هنری توسط این اداره کل همزمان با دهه امامت و ولایت خبرداد.
برگزاری 18 برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه امامت و ولایت در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، گفت: هجده برنامه فرهنگی و هنری برای اجرا در دهه امامت و ولایت با محوریت فضای مجازی طراحی شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: حمایت مالی از کتاب تقویم غدیر و همکاری با موسسه الزهراء در برگزاری مسابقه کتابخوانی، فضاسازی داخلی و بیرونی اداره کل وادارات تابعه در سراسر استان با نصب بنر وآذین بندی و...، طراحی پوستر در فضای مجازی، نمایشگاهی مجازی از آثار خوشنویسی اساتید مطرح استان در خصوص جایگاه معنوی مولا علی (ع)، استفاده از ظرفیت مطبوعات و رسانه های استان جهت پوشش و انتشار مطالب ،مقالات ،مسابقات کتابخوانی و... در خصوص این دهه، برگزاری شب شعر آیینه غدیر به صورت مجازی در شهرستان دلفان، برگزاری برنامه پرده خوانی و نقالی و بازخوانی واقعه غدیر برای مخاطبین جوان ونوجوان در فضای مجازی بخشی از مهمترین برنامه های این دهه است.

وی افزود: از دیگر برنامه های طراحی شده می توان به برگزاری مسابقه متن خطبه غدیر در فضای مجازی، شعرخوانی شعرای مطرح استان در مدح و منقبت مولا علی (ع) در بستر اینستاگرام به صورت زنده، برگزاری نمایشگاهی از آثار تجسمی هنرمندان استان به صورت مجازی، اجرای موسیقی زنده و کنسرت در فضای مجازی در شب عید غدیر، محتوا سازی فضای رسانه توسط موسسات قرآن و عترت وابسته به این اداره کل و توزیع 3 تن گوشت گرم توسط ستاد امور مساجد این اداره کل در بین ایتام وخانواده های نیازمند اشاره نمود.

فتایی در پایان خاطر نشان ساخت: برگزاری مراسم جشن در مساجد سراسر استان با همکاری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، برگزاری دعای عرفه در 30 مسجد استان توسط ستاد کانون های فرهنگی هنری  مساجد و مسابقات فرهنگی نقاشی و دلنوشته با موضوع غدیر توسط ستادکانون های فرهنگی هنری امور مساجد نیز بخشی دیگری از برنامه های خواهد بود که در این دهه اجرا می شود.

 

 

 


 

 

 


 

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید