نمایش جزییات خبر
در تارنمای امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد؛
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵

انتشار محتوای‌های صوتی با هدف استحکام بنیان خانواده و تبیین مباحث معرفت‌افزایی حوزه زنان و خانواده

سمیه صفاری از آغاز به کار طرح نشر محتوی‌های صوتی با هدف معرفت‌افزایی دینی با تاکید بر مضامین قرآنی و سیره‌ی اهل‌بیت‌(ع) در تعامل با پژوهشکده زن و خانواده مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خبر‌داد.
انتشار محتوای‌های صوتی با هدف استحکام بنیان خانواده و تبیین مباحث معرفت‌افزایی حوزه زنان و خانواده

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سمیه صفاری ریاست امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این طرح گفت: تحکیم و تقویت بنیان خانواده، عاملی موثر برای رسیدن به جامعه‌ی سالم بر پایه سبک زندگی اسلامی_ایرانی است. لذا فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوهای رفتاری با تاسی از مضامین قرآنی و سیره‌ی پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت ایشان و معصومین (ع) می تواند راهکارهای موثر در جهت زدودن باورهای غلط در مورد سبک زندگی خانواده های امروزی، شیوه‌ی فرزند پروری و ارتباطات میان فردی اعضای خانواده باشد.


وی بیان داشت: از آنجایی که تاکید و توجه به منزلت زنان و کرامت ایشان نقش مهمی در تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی-اسلامی دارد؛ امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای پرداختن به مباحث معرفتی به تاسی از مضامین دینی با هدف ارتقای بینش و توان افزایی معنوی زنان در نظام خانواده، طی تفاهم نامه و تعامل با پژوهشکده زن و خانواده قم، اقدام به نشر محتوا‌های صوتی و مکتوب نشست های تخصصی این پژوهشکده با موضوعیت نگرش دینی به مباحث حوزه زن و خانواده را کرده است.


ریاست امور زنان و خانواده حوزه وزارتی در خاتمه ضمن اشاره به لزوم توجه به مباحث بینشی حوزه زنان و خانواده، تصریح کرد: پژوهشکده زن و خانواده قم با استفاده از ظرفیت ها و اهتمامی که در تولید منابع محتوایی در این حوزه دارد؛ می تواند در راستای فرهنگ سازی سبک زندگی ایرانی_اسلامی گام های موثری بردارد.


لازم به ذکر است، محتوا‌های نشست‌های تخصصی پژوهشکده زن و خانواده به همراه دیگر درس گفتارهای حوزه معرفت و دین در بخش مباحث صوتی معرفت افزایی در تارنمای امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس https://shora-banovan.farhang.gov.ir/ قابل بازدید خواهد بود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید