نمایش جزییات خبر
علی‌اکبر قاضی‌نظام:
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۱

فرهنگ‌سازی از تولید انبوه مهم‌تر است/ باید تفاوت‌های نسل جدید را باور کرد

علی اکبر قاضی نظام گفت: گرایش کودکان و نوجوانان هر روز با وجود تکثر رسانه‌ها در حال تغییر است و باید تفاوت‌های این نسل از نظر تعامل با دنیای پیرامون را باور کرد.
فرهنگ‌سازی از تولید انبوه مهم‌تر است/ باید تفاوت‌های نسل جدید را باور کرد
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری فارس، «علی‌اکبر قاضی‌نظام» فیلمنامه‌نویس و فعال سینمای کودک و نوجوان که سال گذشته به عنوان منتور(مربی) در سومین المپیاد فیلمسازی جشنواره حضور داشت، گفت: المپیاد فیلمسازی نوجوانان فرصت بسیار خوبی است که دست‌اندرکارانی که در حوزه کودک و نوجوانان فعالیت می‌کنند با این نسل روبه‌رو شوند تا بهتر بتوانند برایشان کار کنند و برگزاری این رویداد حتی برای مربیان هم مفید است.
این فیلمنامه‌نویس گفت: قبل از اینکه به تولید انبوه ایده فکر کنیم، باید به فرهنگ نسلی بپردازیم که با آن سروکار داریم. اگر بتوانیم یک نسل بافرهنگ را به جامعه تحویل دهیم و تغییر درستی در نگرش آنها نسبت به مسائل ایجاد کنیم، برد کرده‌ایم.  
قاضی‌نظام با اشاره به هدف‌گذاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: برگزاری این نوع المپیادها به شرطی می‌تواند کارساز باشد که استعداد نوجوانان را پیدا کنیم و روی افرادی کار کنیم که واقعا علاقمند به حضور در عرصه سینما و فعالیت هنری باشند. اگر شرکت‌کننده‌ها آگاهانه در این نوع المپیادها شرکت کرده باشند، هم این تجربه می‌تواند برایشان مفید باشد و هم برپایی المپیاد، کارساز خواهد بود.
او یادآور شد: اگر هدف، ارتقای سینمای کودک و نوجوان و پیشرفت جشنواره است باید دلسوز و عاشق بود، از نقطه‌نظرات باتجربه‌ها استفاده کرد و راه را برای حضور استعدادهای جوان به این عرصه گشود.
 
روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید