نمایش جزییات خبر
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۰۴

برگزاری بیستمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم

بیستمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم در سالن امام جواد(علیه‌السلام) استانداری قم برگزار شد.
برگزاری بیستمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استانداری قم، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و مجاهدت شبانه روزی خبرنگاران بویژه در ایام کرونا بیان داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین حاکمیت و مردم هستند که هم حقوق اساسی و هم مطالبات ملت را یادآوری می کنند و از سوی دیگر وظیفه دارند دستاوردها و خدمات دولت را به بدنه جامعه منتقل کنند.

وی اطلاع رسانی دقیق و مناسب را سبب تعالی کشور و حرکت در جهت حفظ مودت، محبت و علاقمندی مردم به نظام دانست و ادامه داد: خبرنگاری، شغل مقدسی است و خبرنگاران سهم بسزایی در طی 4 دهه انقلاب اسلامی و فراز و فرودهای انقلاب دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به قم هراسی در آغاز موج اول شیوع کرونا در کشور، گفت: انصافا در این ماجرا به قم ظلم و جفا شد که البته مراتب اعتراض از مبادی ذی‌صلاح پیگیری و اثرات خوبی برجای گذاشت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مساله ترویج استفاده از ماسک در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: بهترین راه حل در این زمینه، استفاده چهره ها و افراد شاخص از ماسک است تا هم مصونیت و ایمنی برای خود و خانواده ایجاد کنند و هم استفاده از ماسک را ترویج کنند.

سلیمان پور در ادامه با اشاره به تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا جهت برگزاری هرچه باشکوه تر عزاداری امام حسین(علیه السلام) گفت: آنچه مهم بنظر می‌رسد و در دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هم قرار داشت، پایبندی هیئت های مذهبی و نهادهای فرهنگی بویژه سازمان تبلیغات اسلامی به پروتکل های بهداشتی است و قرار شد پیشنهادات اجرایی مراسم در جلسه آینده ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح گردد.

 ایشان تبیین دستاوردها و خدمات دولت به جامعه را وظیفه رسانه ها ذکر کرد و تأکید کرد: دولت مهمترین رکن نظام جمهوری اسلامی است و هفته دولت و یاد و خاطره شهدای دولت با رعایت پروتکل های بهداشتی گرامی داشته شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم، خط دشمنان را تضعیف کلیت نظام و جلوگیری از پیشرفت و توسعه کشور دانست و ادامه داد: در هفته دولت از رسانه ها انتظار می رود، دستاوردها و خدمات و پیشرفت‌های دولت به معنای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دشمن شکنانه به نمایش بگذارند.

رئیس شواری اطلاع رسانی در پایان بر پاسخگویی مدیران استان به خبرنگاران تاکید و خاطرنشان ساخت: وظیفه ما نوید روزهای خوب به مردم است.

در ادامه، حسینی کاشانی با اشاره به تاکیدات استاندار محترم مبنی بر ارائه بسته پیشنهادی جهت استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی به منظور مقابله با شیوع کرونا بیان داشت: براساس نقشه کشوری میزان ابتلا به کرونا در کشور، پیرامون شهر قم را استان های با وضعیت قرمز فرا گرفته است و استان قم در این نقشه وضعیت بهتری دارد اما چنانچه بحث اطلاع رسانی را جدی نگیریم ممکن است که استان قم به وضعیت هشدار نزدیک شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: در بسته پیشنهادی که خدمت استاندار قم ارائه شد، تمام دستگاه های اجرایی موظف شدند تا تمام ظرفیت اطلاع رسانی خود را پای کار بیاورند همانگونه که این همدلی را در موج اول شیوع کرونا در استان شاهد بودیم.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قم با اشاره به پیشنهاد برخی دستگاه ها مبنی بر استفاده از ظرفیت های هنری برای اطلاع رسانی پیرامون کرونا گفت: از اعضای شورا و هنرمندان درخواست کردیم که به پویش # من ماسک می زنم بپیوندند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید