نمایش جزییات خبر
۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳

مسئولیت سنگین مدیران قم در قبال فرهنگ شهروندی در جهت کاهش تصادفات رانندگی

سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با اشاره به مصوبات یکصد و نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم، گفت: وضعیت ترافیک و تصادفات شهر قم و رعایت حقوق شهروندی و اعلام راه‌کارهای فرهنگی یکی از مصوبات این جلسه است.
مسئولیت سنگین مدیران قم در قبال فرهنگ شهروندی در جهت کاهش تصادفات رانندگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی با اشاره به مسئولیت سنگین مدیران استان قم در قبال فرهنگ شهروندی، بیان کرد: آمار تصادفات فوتی و جرحی و بی توجهی برخی از شهروندان به رعایت قوانین، نشان‌دهنده این مسئولیت سنگین است.

حسینی کاشانی اظهار کرد: در زمینه نقش رسانه و دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در عرصه فرهنگ سازی و برنامه ریزی در کاهش تصادفات، مصوبات ارائه شده در هیات اندیشه ورز باید به طور جدی پیگیری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: طرح «الگوی ساخت مجتمع های زیستی ـ معیشتی سبک زندگی اسلامی» که توسط جهاد دانشگاهی قم ارائه و تنظیم شده است می تواند به عنوان یکی از مصوبات در جلسه ای دیگر مورد ارزیابی قرار بگیرد و در قم به عنوان پایلوت عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: به علت ممنوعیت برگزاری اعیاد قربان و غدیر به دلیل وضعیت هشدار در قم باید از ظرفیت فضای مجازی و فرهنگی به بهترین شکل استفاده کرد برای مثال خطبه‌خوانی از طریق بلندگوهای مساجد در روز عید غدیر می تواند یکی از پیشنهادات فرهنگی در این زمینه باشد.

حسینی کاشانی بیان کرد: برگزاری مسابقات «کتاب خوانی» و «آشنایی با مفاهیم غدیر» و پخش مستقیم از طریق شبکه استانی و پوشش برنامه‌های آستان مقدسه حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) و مسجد مقدس جمکران در این ایام از جمله مصوبات در بحث برنامه های قرانی در شورای توسعه قرآنی مطرح و تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بخشی از بودجه را به برنامه‌های قرآنی اختصاص دهند و در این زمینه جدی‌تر وارد میدان عمل شوند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید