نمایش جزییات خبر
۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۳۷

کمک 300 میلیونی اداره کل هنرهای نمایشی به تماشاخانه‌های خصوصی

مدیر کل هنرهای نمایشی از کمک بلاعوض 300 میلیون تومان به سالن‌های خصوصی خبر داد.
کمک 300 میلیونی اداره کل هنرهای نمایشی به تماشاخانه‌های خصوصی

قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی، با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا، بیان کرد: پیرو مسئله سالن‌های خصوصی آسیب دیده در شهر تهران بر اثر کرونا چند مسیر را برای کمک مالی پیگیری کردیم که یکی از آن‌ها مسیر دولت بود و به اینجا رسیده که از طریق وزارت کار و امور اجتماعی مبلغی به عنوان وام قرض‌الحسنه داده شود، یعنی علاوه بر سایت کارا، پیگیری‌هایی با همراهی لادن حیدری (معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد)، نماینده اداره کل هنرهای نمایشی (اتابک نادری)، خانه تئاتر و مدیر انجمن تماشاخانه‌های خصوصی ایران (شاهین چگینی) صورت گرفت و قرار شده دولت وام 100 میلیون تومانی با بهره کم به سالن‌ها داده شود.

او افزود: ما از نهادهای غیردولتی هم مسیرهای دیگری را پیگیری کردیم و امیدواریم به نتیجه قطعی برسد ولی به عنوان اداره کل هنرهای نمایشی در زیر مجموعه معاونت هنری به این فکر کردیم که خودمان هم حمایتی انجام دهیم، گرجه بودجه اداره کل هنوز مصوب نشده و پولی هم بابت این حمایت نگرفته‌ایم. با این حال تصمیم گرفته شد در قالب یک کمک بلاعوض از سالن‌های فعال و آسیب دیده در این مدت حمایت شود. براین اساس یک رقم 300 میلیون تومانی را از منابع خود مصوب کردیم تا به نسبت معیارهای مختلفی همچون فعالیت، ظرفیت مخاطب و ... به صورت بلاعوض اختصاص دهیم.

آشنا گفت: 50 درصد این حمایت تا یکی دو روز آینده پرداخت می‌شود و درصدد تامین منابع باقی آن نیز هستیم. 

به گفته وی در حال حاضر 15 سالن تهران برای این حمایت درنظر گرفته شده‌اند و این کمک با وجود مضیقه‌ها، جدا از کمک دولت انجام می‌گیرد.

.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید