نمایش جزییات خبر
۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۱۸

پیام تسلیت محمود شالویی به مناسبت درگذشت رحمت‌الله حسن‌پور شاعر مازندرانی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور پاسداشت زبان فارسی در پیامی درگذشت رحمت‌الله حسن‌پور سوادکوهی شاعر مازندرانی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت محمود شالویی به مناسبت درگذشت رحمت‌الله حسن‌پور شاعر مازندرانی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محمود شالویی آمده است:

«پس عدم گردم عدم چون ارغنون /

گویدم که، اناالیه راجعون

امروز آسمان مازندران صحنه پرواز روحی نظیف و عفیف و سرشار از ذوقی لطیف و ظریف شد. آنکه از زاویه چشم انسانی یک تن اما از فراز عقل هیولایی هزاران را بیش می‌نمود.

( از شمار دوچشم ، یک تن کم

وز شمار خرد، هزاران بیش )

بحق، فقدان شاعر گرانمایه و استاد نیک مرام زمانه، جناب رحمت الله حسنپور سوادکوهی متخلص به " تنها " را بایستی مصیبتی جانکاه بشمار آورد که با رفتن و رجعتش، قامت مقاوم شعر و ادب مازندران و خطه نگارین دیار علویان را جریحه‌دار ساخته است .

تردیدی نیست که سروده‌های گرانسنگ این شاعر صاحب معرفت، به عنوان یادگاری ماندگار از آن مرد ایمانی و گوهر گرامی در حلقه‌های شعر و ادب و هر محفل و انجمن، ورد ذهن و زبان و شوق جان، شیفتگان و دلدادگان  خواهد ماند .

از درگاه پاک خداوند جان و جهان برای آن سفر کرده خوش بیان، رحمت و مغفرت سبحانی و جهت بازماندگان، خاصه خانواده داغ‌دیده و عموم دلبستگان و وابستگان دل‌بریده، صبر و شکیبایی و اجر دنیاوی و عقبایی، آرزو می‌نمایم».

گفتنی است این شاعر فرهنگ بومی مازندرانی، بازنشسته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی چندین شهرستان را در کارنامه داشت. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید