نمایش جزییات خبر
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲

دارالمومنین میراث ماندگار آخوند ملاعلی معصومی همدانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: تلاش مفاخری همچون آخوند ملا علی معصومی همدانی زمینه‌ساز نامگذاری همدان به عنوان دارالمومنین و دارالمجاهدین شد.
دارالمومنین میراث ماندگار آخوند ملاعلی معصومی همدانی

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی ضمن گرامیداشت یاد این عالم برجسته و تسلیت به مناسبت سالروز درگذشت ایشان، اظهار کرد: به برکت حضور علمایی همچون آخوند ملا علی معصومی همدانی و تلاش آنها برای رشد معنویت و اخلاق در جامعه، امروز شاهد گسترش فعالیت‌های دینی در همدان هستیم.
وی با بیان اینکه آخوند همدانی مجتهدی والا و برجسته بود، یادآور شد: این عالم علاوه بر ترویج اسلام ناب، در عرصه فرهنگ نیز پیشگام بود و علاوه بر تاسیس حوزه علمیه، بسیاری از مساجد و مراکز مذهبی مورد بازسازی قرار گرفتند و کتابخانه‌ غرب راه‌اندازی شد.
احسانی همچنین تصریح کرد: آخوند همدانی با پرورش طلاب و روحانیون برجسته، زمینه رشد علمی حوزه عملیه را فراهم کرد؛ به گونه‌ای که حوزه علمیه همدان بهترین حوزه در غرب کشور محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه آیت‌الله نوری همدانی و شهید مفتح از جمله شاگران مکتب این مجتهد بزرگ بودند، خاطرنشان کرد: تفکر آخوند ملاعلی معصومی همدانی و تعلیمات ایشان توسط شاگردان به نسل امروز منتقل شده و یاد و خاطره این عالم ربانی با عمل به تعالیم گهربارشان، هنوز زنده است.
وی تاکید کرد: ما در کنار تمام دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش خود را برای معرفی هرچه بیشتر مفاخر استان همدان به کار بگیریم تا بتوانیم شاهد اثرگذاری آن در رشد معنویت در جامعه باشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید