نمایش جزییات خبر
۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۶

نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم برگزار شد

نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم روز دوشنبه 30 تیرماه 1399در تالار امام جواد(علیه‌السلام) استانداری قم برگزار شد.
نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، بیژن سلیمان‌پور از همراهی مردم در مهار بیماری کرونا در موج اول این بیماری تقدیر کرد و بیان داشت: مردم در طول 40 سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، همواره در صحنه دفاع از نظام و انقلاب بودند و با همه وجود پای کار آمدند.

ایشان با اشاره به بازگشایی‌ها پس از آغاز سیر نزولی تعداد مبتلایان  گفت: پس از این بازگشایی‌ها با عادی‌سازی شرایط مواجه شدیم که این خود ناشی از خلا اطلاع‌رسانی در این مرحله بود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان قم با اشاره به تاثیر رسانه‌ها و فضای مجازی در آگاهی‌بخشی به مردم عنوان کرد: امروز اگر رسانه‌های استان همانند مرحله اول شیوع بیماری، پای کار بیایند، قطعا به موفقیت خواهیم رسید.

سیدموسی حسینی‌کاشانی دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان قم در این جلسه با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در استان قم اظهار داشت: نوزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی مقابله با کرونا با توجه به تاکیدات استاندار قم مبنی بر برنامه‌ریزی با هدف اطلاع‌رسانی بهتر به مردم در مقابله با کرونا و از سوی دیگر پیش‌بینی تغییر وضعیت استان قم از زرد به قرمز در صورت ادامه این روند، برگزار گردید.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی استان جهت ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به موج جدید کرونا گفت: وضعیت کنونی جامعه نشان‌دهنده این نکته است که باید روش‌های اطلاع‌رسانی به مردم تغییر کند.

حسینی کاشانی با بیان اینکه در موج اول بیماری، استان قم، موفق ارزیابی شد، گفت: این موفقیت مرهون اطلاع‌رسانی دقیق، به روز و به هنگام و تلاش رسانه‌های جمعی استان است و امیدواریم از این ظرفیت در موج دوم بیماری بهره بیشتری بگیریم.

تجدیدنظر و بازنگری در شیوه‌های اطلاع‌رسانی، تلفیق هشدار پیرامون استمرار و تداوم شیوع ویروس و ایجاد امید و نشاط بر پایه آموزه‌های دینی و معنویات، تبیین سبک زندگی همراه با کرونا، استفاده از ظرفیت گروه‌ها و تشکل‌های فرهنگی، هنری و سمن‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی، بکارگیری روش‌های جدید اطلاع‌رسانی، نظارت و کنترل جدی در رابطه با الزام و اجبار مالکان واحدهای صنفی برای استفاده از ماسک، مطالبه استفاده از ماسک توسط شخصیت‌ها و مراجع فرهنگی و دینی، تدوین دستورالعمل متناسب با مسائل طرح شده در شوای اطلاع‌رسانی استان و ستاد مقابله با کرونا، اطلاع‌رسانی و توجیه تولید ماسک‌های خانگی، برنامه‌ریزی در خصوص برنامه‌ریزی پیرامون ایام محرم  با حضور هیئات مذهبی، استفاده از ظرفیت خبری استان، تشدید نظارت و کنترل بر شبکه حمل و نقل عمومی و اتوبوس، راه‌اندازی هسته‌های همیار و استفاده از پویش‌های استانی از جمله مواردی بود که توسط اعضا بیان گردید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید